Автор статті

Вчасно Служба новин

редактор стрічки новин

Один Коментар

 1. Yarik
  Yarik at | | Reply

  ПОСТАНОВА № 389 – ходіння по мукам

  Моя сім’я протягом трьох років користувалася пільгами передбаченими чинним законодавством для багатодітних сімей, причому при ПАПЄРЄДНІКАХ з оформленням не виникало ніяких проблем і займало годину часу.
  Адже згідно законодавства єдиний документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення багатодітної сім‘ї. Але це було раніше…
  Звернувшись для продовження пільги працівники соцзахисту мені повідомили що згідно вашої ПОСТАНОВИ № 389 я маю надати довідки про доходи свої та членів сім’ї “за шість місяців, що передують місяцю звернення”.
  І тут почалося саме “цікаве”:

  Звернувшись до податкової за довідкою за останні 6 місяців (тобто жовтень включно), мені повідомили що не можуть видати таку довідку.
  На моє звернення на Урядову гар. лінію з проханням допомогти отримати довідки про доходи за останні шість місяців (жовтень включно) Заст Нач. Головного управління ДФС повідомила що відповідно ст.177 Податкового кодексу України № 2755 фізична особа підприємець – на загальній системі оподаткування має право подати квартальну податкову декларацію.
  А отже і довідка видається тільки за повні 2 квартали а не за останні 6 місяців як вимагає постанова.
  Але як виявилося ще цікавіша ситуація з повнолітніми(працездатними) дітьми, фіз особа отримати довідку з податкової знову ж таки за повні 2 квартали без жовтня (тобто перше півріччя) може не раніше 10 грудня.
  Тобто виникає логічне запитання, як можна виконати постанову і в листопаді подати довідку яку можна отримати в грудні?

  А на моє звернення на Урядову гар. лінію з проханням допомогти вирішити це питання нач. упр. праці та соц. захисту населення повідомила що згідно ст.13 Закону України “Про охорону дитинства” я маю право на пільгу, як багатодітна сім’я але згідно Постанови № 389 отримати пільги не можу поки не принесу “довідки про доходи свої та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення”.
  На жаль, іншого чинним законодавством не передбачено.

  З вище вказаного випливає, що отримати довідки про доходи за останні шість місяців (жовтень включно) я не можу так як Податковим кодексом України це не передбачено.
  I отримати пільгу згідно ст.13 Закону України “Про охорону дитинства” не можу поки не принесу довідки про доходи за “останні шість місяців”, так як іншого чинним законодавством не передбачено.
  Тобто все тупо вперлося в “останні шість місяців”

  В звязку з цим виникли наступні питання:
  1. Чому я згідно ст.13 Закону України “Про охорону дитинства” я маю право на пільгу, як багатодітна сім’я, але отримати її згідно ПОСТАНОВИ № 389 не можу???
  2. Чому юристи-практиканти які готували цю постанову забули підприємців на загальній системі оподаткування і вони взагалі відсутні у ПОСТАНОВI № 389???
  3. І саме головне коли будуть внесені поправки у цю ПОСТАНОВУ щоб вона не суперечила чинному законодавству або хочаб надані розяснення працівникам соцзахисту як їм приймати документи в таких випадках?

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.