
Українські підприємці пропонують політичним партіям і кандидатам у депутати Верховної ради підтримати розроблену ними нову модель ведення бізнесу і включити її в свої передвиборчі програми. Підприєці наполягають, що прийняття нової моделі ведення бізнесу життєво необхідне для того, щоб зберегти не тільки малий, але й середній бізнес в умовах економічної кризи, яка в Європі триває з 2008 року і може знову захопити Україну у 2013-му.
Про це йшлося 9 серпня на круглому столі «Вплив на розвиток малого та середнього бізнесу запровадження «Ідеальної» моделі умов ведення бізнесу в Україні» в Черкасах.
З тими політиками, які погодяться підтримати їхні економічні вимоги, підприємці готові укласти меморандуми про співпрацю.
Однією із найважливіших умов співпраці із політиками підприємці вважають можливість відкликання депутатів ВР за невиконання узятих зобов’язань.
Робота щодо вивчення ситуації в країні та розробка ідеальної, на думку підприємців, системи взаємодії держави й бізнесу, тривала близько двох років. «Ідеальна» модель умов ведення бізнесу в Україні була схвалена Всеукраїнським з’їздом малого та середнього бізнесу 17 травня.
За словами Ольги Ракової, голови ради підприємців Черкащини, ухвалені вимоги підприємців будуть передані кандидатам у депутати й партіям та обговорені з ними на круглих столах по всій області.
– Це кардинально нова модель ведення бізнесу, а не латання дірок, – наголосила пані Ольга.
Власне «Нова модель» містить положення про спрощення системи оподаткування: замість чинних 36 податків пропонують 7 узагальнених: податок із обороту, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, податок на імпорт, на землю, на нерухомість, на видобуток корисних копалин. Вже вкотре підприємці пропонують відмовитися від податку на додану вартість, як найбільш корумпованого та важкого у адмініструванні. Натомість пропонують замінити ПДВ податком з обороту, причому саме з кінцевого продажу, а навантаження на фонд заробітної плати зменшити до 25% із нинішніх 49%. Крім того, усі відрахування із заробітної плати до різноманітних фондів підприємці пропонують об’єднати у один податок, що спростить як роботу бухгалтерів та підприємців, так і самих податківців. Більше того – підприємці стверджують, що це дозволить вивести ринок праці з “тіні”, а державному бюджету дасть найбільші надходження. Єдиний соціальний внесок, за пропозицією підприємців, має бути не більше 18,5%. Серед обов’язкових має бути податок на імпорт – для захисту вітчизняної промисловості, а також – на землю та об’єкти нерухомості. Розмір останнього має диференціюватися залежно від сфери використання земельної ділянки, а також від оціночної вартості об’єкта нерухомості – з будівлі вартістю у 1 млн гривень податок платитиметься вищий, аніж із такої, що оцінена у 100 тис. гривень. Серед обов’язкових податків підприємці називають і рентні платежі – тобто плату за видобуток корисних копалин.
– Спрощена система оподаткування для малого бізнесу має лишитися, до неї вже призвичаїлися люди, – акцентувала Олена Герасимчук, голова Миколаївської обласної профспілки підприємців «Єднання». – Але, підприємці з оборотом до 150 тис. гривень повинні мати нульову ставку. Здебільшого, мова йде про підприємців, які надають якісь послуги, а також працюють на ринку.
Анатолій Погребняк, голова Черкаської регіональної ради підприємців підсумував ідею ініціативи підприємницьких профспілок:
– Бізнес має працювати, а не воювати. Однак для цього потрібно створити відповідні умови, які ми і пропонуємо цією резолюцією. Бізнесу просто потрібно не заважати працювати – і тоді він сам себе регулюватиме.
Юлія КНЮПА
Олена Герасимчук, голова Миколаївської обласної профспілки підприємців «Єднання» про 7 податків:
Відео – Лідія Шнайдер.
Будьте чемні