Жителі села Хацьки розпочали процес легалізації першого в Черкаському районі громадського пасовища. Про це кореспонденту УНН-Центр розповів сільський голова Хацьок Ігор Чекаленко.
“Для цього ми звернулися до Держгеокадастру з цілим пакетом документів, аби вони передали у комунальну власність нашій сільській раді вісім земельних ділянок, на яких люди традиційно випасали худобу,” — сказав Ігор Чекаленко.
В перший раз, коли сільрада подала документи, їй було відмовлено. Підставою для відмови стали досить несуттєві причини: то вказали зміну цільового призначення земельної ділянки, а не вказали код, то виявили, що пасовище прилягатиме до ставка, а це — природоохоронна зона, захисна прибережна смуга. Після наполегливих перемовин селянам вдалося домогтися порозуміння щодо трьох з восьми земельних ділянок.
“По решті земельних ділянок ми продовжимо роботу. Адже наші люди мають понад 20 голів корів, до 60 кіз, до десятка коней, а овець та кролів взагалі ніхто не рахував, а вони ж також потребують корму. Через те, що худобу нема де випасати, її меншає з року в рік. Але наше село межує з Степанками, і тамтешні мешканці теж мають худобу, і пасемо ми її на одних й тих самих місцях”, — розповів сільський голова.
У Хацьках створили громадську організацію власників худоби, аби можна було вирішити болюче питання з пасовищами та сіножатями. Члени цієї громадської організації сплачуватимуть певний внесок за користування громадським пасовищем. Розмір внеску поки що не встановлено — це рішення сільрада прийматиме на черговій сесії після обговорення з громадою села.
Ігор Чекаленко нагадав, що досі українські селяни користувалися пасовищами та сіножатями безкоштовно, так склалося історично. Але змінився спосіб життя українців, склалися нові стосунки селян з державою. Тепер вільні землі, якщо їх не візьме у свою власність громада, можуть стати власністю приватних землевласників. Щоб так не сталося, селяни мають подбати про створення громадських пасовищ.
Будьте чемні