
Школярі, їх батьки та педагоги схвильовані ситуацією довкола школи-спортивного ліцею № 34. Таке спрямування заклад отримав два роки тому після реорганізації. Нині колектив не розуміє, чому для створення спеціалізованої спортивної школи необхідна ліквідація закладу. Особливо, зважаючи на те, що матеріально-технічна база для цього ще не створена, а ліцеєм керують ось вже більше року …два директори.
Йду сьогодні по обіді до школи. На подвір’ї бігають школярі в самих плавках. Дітей гуртує жінка в купальнику. Дзвінкоголоса малеча швидко зникає у дверях школи, хутенько перевдягається в класі й голосно прощається зі своєю вчителькою. Та сушить вологе волосся рушником, підправляє зачіску плойкою. Це закінчилося заняття гуртка “Здоров’я”. Його учасники – більше 20 школярів, які загартовуються. Гурток уже кілька років веде Валентина Безкоровайна. Сьогодні це – єдиний такий у місті. Жінка хвилюється, що може лишитися без роботи і без своїх вихованців.

Ідея міської влади ліквідувати заклад для того, аби надати йому статусу спеціалізованого, стала для неї та всього колективу несподіванкою.
– Вперше я дізналася про це від колеги, яка показала публікацію в інтернеті, – говорить Валентина Михайлівна. – Там я прочитала слово “ліквідація”. Якщо є ліквідація, то значить, що школа закривається повністю, а потім, якщо порахують потрібним, її відкриють. Якщо по законах, то я не не можу повірити, що нас завтра відкриють. Я розумію, що є різні непорозуміння, але у нас є діти, батьки та їхні душі.
Ані зборів колективу, ані обговорення цієї ініціативи, ані попередження, ані навіть чуток про ліквідацію в закладі до цього не було. Педагоги почали самостійно з’ясовувати, чи це правда. По тому до закладу навідався заступник начальника департаменту освіти Черкаського МВК, начальник управління освіти Євген Степко.
– І видно було по людині, що вона не говорить усієї правди, – додає вона. – Я особисто його питала: чи витрачаються при ліквідації кошти? Він сказав, що ні, але це неправда.
Жінка не розуміє, навіщо ліквідувати заклад. Вона та її колеги обурені, що їх та батьків про перспективи статусного перетворення не поінформували.
– Я працюю в цій школі з першого дня, вона нині повністю забезпечена, колись була перевантажена, – розповідає учителька. – Нам сьогодні розповідає директор, що нам створять інший заклад. Але для нього має бути база. Але якщо в нас цього всього ще немає, то як школа раптово може стати спеціалізованою? Це просто ширма, я вважаю.
Учителька розповідає, що з того часу, як заклад став спортивним ліцеєм, особливих змін у ньому не відбулося. Нинішнє бажання влади ліквідувати школу вони пов’язують з конфліктом із колишнім директором закладу Віталієм Дейнегою. Мовляв, влада намагається позбутися непоступливого керівника, якого суд поновив на посаді після того, як у департаменті його просили почати працювати за контрактом або звільнитися за власним бажанням.
24 квітня колектив чекає чергової зустрічі з почесним президентом ПАТ “АЗОТ” Валентиною Жуковською, яка обіцяла допомогу.
Марія МАЛИНОВСЬКА
Будьте чемні