
Після кожної зливи дорога біля літака у Південно-Західному районі починає нагадувати Венецію. Коли нарешті калюжа, яку в народі іменують “озеро імені Одарича”, раз і назавжди зникне – наразі сказати складно, проте виходи з цієї ситуації у міста все ж є.
Начальник управління вуличної інфраструктури департаменту ЖКК Сергій Отрешко у ексклюзивному коментарі порталу “Про Все” повідомив, що така калюжа утворювалася на цій ділянці постійно, проте тривалість «застою» там води була меншою. Причиною цього є те, що по вулиці Смілянській взагалі відсутня зливова каналізація.
– Зливова каналізація по Смілянській взагалі відсутня, вона закінчується біля залізничного мосту (неподалік стадіону). На «літаку» є дощоприймальні колодязі, які врізані в фекальний колектор Водоканалу. Півтора місяці тому, коли на Водоканалі трапилася аварія (на перехресті вулиць Громова-Джаліля), фекальний колектор перестав приймати воду «з літака», тому що не витримав би навантаження. Відповідно, через це наприкінці липня опади взагалі не було куди дівати, і їх почали відкачувати в паркове озеро (про це РМЧ писало не один раз. – Ред.), потім намагалися водовозками вивозити. На сьогодні ремонт колектора завершився, це з’єднання відновлено (зливових колодязів з колектором). Тому дощова вода не в оптимальний час, не відразу, але буде «з літака» сходити, – пояснив Сергій Володимирович.
Проблема на тій ділянці була завжди. Але якщо ще 10 років тому насоси Водоканалу спокійно могли впоратися як із дощовою водою, так і з каналізаційними стоками з Хімселища, то з часом труби старіли і зношувалися, і Водоканал обмежував надходження дощової води у свій колектор, щоб узагалі не зірвати відведення каналізаційних вод у мікрорайоні. Тому з кожною щедрою зливою ця проблема набувала все більшого масштабу.
Наразі є кілька шляхів виходу із цієї ситуації. Найвірніший і найдорожчий – прокладання зливової каналізації від «літака» до накопичувального озера в районі залізничного вокзалу (так зване озеро «Ріца»). Коштувати таке задоволення Черкасам буде не менш, ніж 5 мільйонів гривень тільки на труби та колодязі. А якщо врахувати відновлення покриття по вул. Смілянській, яка на цій ділянці вже закатана в ЩМА (щебенево-мастичний асфальтобетон – предмет особливої гордості мера, хоча мова про прокладання каналізації по Смілянській велася ще до капітального ремонту вулиці. – Ред.), то буде мільйонів 20.
– Але це тимчасове вирішення проблеми, оскільки сама «Ріца» ледве витримує ті води, які потрапляють в неї з району залізничного вокзалу, якщо туди ще почнуть скидати воду «з літака», то озеро взагалі буде виходити з берегів.
Ще в нас є законсервований колектор глибинного залягання, він починається якраз від «Ріци» і закінчується в районі готелю «Росава» – Будинку природи (вул. Фрунзе. – Ред.), діаметром до 3 метрів і глибиною залягання десь метрів 20. Але він не добудований, за часів соціалізму його не встигли довести до ладу. Щоб його задіяти, потрібні великі кошти, близько 100 млн грн, – розповів начальник управління вуличної інфраструктури.
Ще один варіант вирішення – це задіяти існуючий колектор, який свого часу починали будувати від аеропорту до кола з літаком. Такий варіант відведення дощової води є найреальнішим та найдешевшим.
– Колектор потребує капітального ремонту, гроші на це в міському бюджеті закладені. На сьогодні у колектора не той ухил, щоб вирішити проблему відведення дощової води від «літака», потрібно зробити зворотній ухил і влаштувати накопичувальне озеро на кшталт «Ріци» в районі аеропорту. Це є наразі найреальніший і найдешевший варіант, вартість таких робіт може становити максимум 1,5 млн грн. Зараз тривають передпроектні роботи, – наголосив Сергій Отрешко.
Він також зауважив, що поки що важко спрогнозувати, коли цю ситуацію з величезною калюжею біля літака буде вирішено остаточно. Проте сподівається, що в найгіршому варіанті, весняна повінь вже не буде накопичуватися навколо «літака», примушуючи авто плавати.
Даже читать не стал. Эта лужа там появляется ВСЕГДА из покон веков. Проплаченый пасквиль. Ни автора, ни источника. Укрнэт скурвился?