У сучасному світі потоки інформації стали настільки потужними, що перед споживачем новин постає реальна проблема. Тепер він має озброїтися надійним інструментом не для пошуку інформації, а для її відфільтровування. Тому наразі йдеться не про пошук самої інформації, а про пошук найбільш достовірних її джерел. Окрім того, споживач інформації вже давно і міцно оселився в мережі, що поставило перед інформаційними виданнями ще й маркетингові завдання — як при великій кількості і порівняно однаковому наповненні сайтів утримати увагу читача?
Адже йдеться про найзручнішу організацію інтерфейсу, який би був настільки дружнім до читача, щоби тому захотілося повертатися саме до цього видання, а в ідеалі – “поселити” його у своєму смартфоні при допомозі мобільного додатку, який дозволяє одразу отримувати інформацію з улюбленого сайту.
Для мене таким сайтом вже три роки є Цензор.НЕТ (хоча самому виданню вже 13 років). Три роки, від тих страшних подій на Майдані, три роки від часу розстрілу Небесної сотні. Саме тоді, під час Євромайдану, головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов вчергове проявив себе не тільки як чесний і принциповий журналіст, але і як громадянин. Він не відсиджувався в офісі, а був у самісінькому пеклі, буквально стікаючи кров’ю, коли “беркути” з особливою жорстокістю били беззбройних журналістів. І після Революції Гідності головред Цензора не спочивав на лаврах, як дехто із новообраної влади, розуміючи, що журналісти залишаються “ланцюговими псами демократії”. Тому після революції увійшов до Конкурсної комісії, до повноважень якої входило висунення кандидатур на посаду директора Національного антикорупційного бюро України, а згодом — до конкурсної комісії з обрання директора новоствореного Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів.
І навіть після всіх скандалів, пов’язаних із розчаруванням у новостворених і нібито об’єктивних ЗМІ, що злетіли на революційній хвилі, Цензор.НЕТ продовжує тримати марку об’єктивності і неупередженості. А самого Бутусова просто цікаво читати і як блогера – і як у Facebook, так і на сайті.
Наразі Цензор.НЕТ — це не тільки останні новини України та світу, але й блоги, резонансні теми, гострі та актуальні розслідування, фото та відео новини. І якщо ви стомились від новин — анекдоти, які змушують посміятися над політиками та життям в цілому, влучні та кумедні цитати політиків та лідерів суспільної думки. Зрештою, редакція Цензора не обійшла і таке медіа-явище, як фотошопи і фотожаби, що сатирично відображають резонансні суспільні явища та події, і які є реакцією самих читачів на суспільний резонанс. Цензор.НЕТ тонко відчуває виклик часу – дати читачам можливість також впливати на медійну реальність.
Редакції Цензор.НЕТ вдається поєднувати у створеному ними виданні як глибоку і системну аналітику, так і легкий медійний жанр типу анекдотів. А за тринадцять років існування Цензору вдалося вирости із партійного видання до потужного медіа-порталу із щоденним відвідуванням близько 10 тисяч читачів. Портал однаково цікаво і актуально подає інформацію трьома мовами — українською, російською і англійською.
Окрім того, редакція турбується не тільки про актуальність та якість новинного контенту, але і про зручність для читачів. Цензор має додатки для основних браузерів, що дозволяє отримувати швидкий доступ до найсвіжіших новин, фоторепортажів та резонансів, а також два Яндекс-віджети: Новини та Фоторепортажі. Окрім того, сайт має полегшену мобільну версію.
Андрій Чередниченко, постійний читач Цензор.НЕТ
Будьте чемні