
Представники опозиції нарешті знайшли спосіб, як їхнім кандидатам перемогти на майбутніх перевиборах до Верховної Ради. Усі відповіді на це болюче питання вони презентували у диво-книзі “Як перемогти режим”. Тому, чим швидше невизнані переможці прочитають корисні поради від своїх колег, тим більше переваг матимуть над конкурентами 15 грудня.
Презентував такі собі інструкції з боротьби з режимом для чайників керівник Секретаріату Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Сергій Рудик сьогодні, 21 жовтня під час прес-конференції.
– Книзі усього 4 дні, її презентували 15 жовтня в УНІАН. Можна було б скоригувати її назву “Як формалізувати перемогу опозиції”. Адже ми розуміємо, що п’ять з п’яти отримали ці мандати від людей, але влада не дала їм отримати цю перемогу. Мета книги – як отримати фізично та юридично мандати п’яти народним депутатам, двоє з яких представляють Черкаську область. Книга складена реальними практиками, а не теоретиками. Усі вони пройшли скрижалі виборчих перегонів в Україні, – зазначив “свободівець”.

За його словами, авторський колектив книги складається з відомих в Україні експертів: Тараса Березовця, Юлії Тищенко, Костянтина Бондаренка, Андрія Дуди, Юрія Рубана, Олексія Кошеля, Сергія Тарана. Сам Рудик виступив у ролі керівника експертної групи.
– Книга будується на реальних спогадах кандидатів від опозиції, від “Свободи”, на останніх виборах. Зокрема, всі п’ять кандидатів по проблемним округам дали своє експертне інтерв’ю для експертного дослідження, – повідомив Сергій Рудик.
Він також розповів, що книга складена за принципом порад.
– У першому розділі ми уявляємо, якою буде стратегія влади на позачергових виборах і намагаємося аналізувати, що нам потрібно робити, щоб протистояти їхнім впливам. У наступному розділі ми проходимося по кампаніях. Ми вважаємо, що обов’язковими заходами для кампанії опозиції повинні стати 12 дій. Це, по-перше, проведення повноцінної агітаційної кампанії. По-друге, готовність до силового сценарію відстоювання результатів перевиборів. Третій крок – організація захисту в день голосування тощо, – коротко резюмував зміст книги керівник Секретаріату Всеукраїнського об’єднання «Свобода».
Але самі ж опозиціонери не насмілюються називати свій посібник книгою, іменують його самвидавом.
– Книга вийшла накладом 100 примірників. Де юре – це навіть не книга. Я звертався до десяти видавництв, то жодне з них не захотіло брати юридичну відповідальність за вихід цієї книги. Тому це навіть не книга, а самвидав. У кількості до 100 примірників – не карається податковою службою, і видана вона за кошти авторського колективу.
Електронні версії цих книжок представлені на персональному сайті “свободівця” Рудика (rudyk.org) і на сайті школи виборів (electionschool.com.ua), але без 4 розділу “Практичні рекомендації”. Його мають оприлюднити лише після перемоги опозиційних кандидатів на виборах 15 грудня. Мабуть, побоюються розкрити свої секрети перед конкурентами.
Будьте чемні