1414145085334

Місцеве населення відмовляється співпрацювати із громадськими організаціями та повідомляти про факти підкупу. Про це повідомив на прес-конференції координатор Громадянської мережі ОПОРА  Захар Колісніченко. 

“Анонімно – повідомляють, на “гарячю лінію” чи соцмережі. А от свідчити або назвати себе відмовляються. Тож ми можемо лише підозрювати та подавати заяви до правоохоронних органів, а вони вже в свою чергу мають проводити рослідування”, – говорить координатор ОПОРИ.

ОПОРА також підбила підсумки щодо випадків порушення законодавства та зловживання учасниками виборчого процесу.  Зокрема, розповсюдження антиагітації, порушення фінансування агітації Андрієм Більдою, роздачу невідомими листівок з написом «Ваучер» на 500 гривень для придбання медичних ліків у аптеці за вказаною адресою від Юрія Власенка, підкупи Володимиром Зубиком жителів Драбівщини тощо.

Але підтвердити чи довести провокаційний характер порушень так і не вдалося, кандидати показують пальцями на суперників.

Зі слів самих кандидатів ОПОРІ також стало відомо хто скільки витратив на передвибочу кампанію: Олег Петренко – 500 тисяч, Анатолій Бондаренко – 350 тисяч, Леонід Даценко – 150 тисяч, Геннадій Мельниченко – 5 тисяч гривень.

Однозначно, найбільше витратився Антон Яценко: зупинки, дитячі майданчики, маршрутки та інше недешеве задоволення.

Чим відрізняються попередні вибори від теперішніх, чи змінив Майдан свідомість людей? Лише тим, що карають тепер не тільки тих, хто дає підкуп, а й тих, хто його бере. Нагриміли випадки з Михайлом Поплавським.

А от агітаційні форми залучення виборців залишилися ті ж. “Діри” в законодавстві не дозволяють карати кандидатів-порушників, які за роки навчилися хитрувати і виходити сухими із води. Тож залишається лише сподіватися на порядність виборців.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.