Ще один депутат-ініціатор законопроекту про обмеження доступу до публічної інформації відкликав свій підпис під документом. Крім опозиціонера Валентина Королюка, це також зробив регіонал Володимир Олійник. Але загалом документ залишається на розгляді Верховної Ради і ще двоє парламентаріїв не заявляли про відкликання своїх підписів. Україні в жодному разі не варто ухвалювати законів, які б могли обмежити публічний доступ до інформації, говорить представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович, інформує “Радіо Свобода“.
20 вересня цього року троє депутатів Партії регіонів Іштван Гайдош, Олег Парасків, Володимир Олійник та член фракції «Батьківщина» Валентин Королюк зареєстрували у Верховній Раді законопроект, що має змінити умови доступу до публічної інформації. Ним, зокрема, забороняється громадянам України робити копії державних документів і дозволяється владним органам не відповідати на інформаційні запити за певних обставин. Також у документі пропонують визнати, що будь-які дані фізичних осіб є конфіденційними, і їх можна оприлюднювати лише з дозволу громадян.
Такий законопроект спричинив критику журналістів, які стверджували, що він де-факто пропонував обмежити можливості для отримання інформації.
Депутат-регіонал Володимир Олійник розповів, що відкликав свій підпис під законопроектом після того, як почув аргументи журналістів.
– Я дійшов висновку, що потрібно змінити майданчик для дискусії, зняти законопроект із реєстрації. Тому я відкликав свій підпис, щоб за круглими столами провести додаткові дискусії на предмет доцільності таких змін. Але чітка позиція фракції Партії регіонів – ми ніколи не допустимо ухвалення законопроектів, які призводять до звуження права громадян на отримання інформації, – заявив народний депутат.
Раніше свій підпис під законопроектом, що обмежує доступ до публічної інформації, вирішив відкликати депутат від «Батьківщини» Валентин Королюк. Про це повідомив депутат від «Батьківщини» Юрій Стець.
Тим часом представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович застерігає: ухвалення такого закону суперечитиме вже досягнутому Україною прогресу.
Будьте чемні