Олександр Вілкул виступив проти планів уряду заборонити фінансування Будинків дитячої та юнацької творчості, дитячих гуртків і секцій з міських, районних і обласних бюджетів, повідомляє персональний сайт політика.
– У Дніпропетровській області близько 200 тисяч дітей відвідують центри позашкільної освіти. Але влада позбавляє їх цієї можливості. У першу чергу, це стосується дітей пільгових категорій, з малозабезпечених та багатодітних сімей. Це пряме порушення гарантованого Конституцією права громадян на освіту, – сказав Олександр Вілкул.
У Концепції проекту закону про освіту від 3 червня 2015 уряд виключив позашкільну освіту з системи «формальної», що означає припинення державою фінансування цієї галузі. Якщо зміни будуть прийняті, то батькам доведеться повністю оплачувати існування Будинків дитячої творчості та інших позашкільних установ – платити зарплату вихователям і викладачам, платити за комунальні послуги і т.д.
При нинішніх умовах катастрофічного зростання цін на продукти та медикаменти, послуги ЖКГ, при заморожених зарплатах і соцвиплатах батькам буде не по кишені оплачувати навчання дітей в гуртках. Відповідно, робота центрів позашкільної освіти тепер під великим питанням, як й існування всієї галузі. А головне – сотні тисяч дітей можуть просто опинитися на вулиці.
– Як бути батькам, які не зможуть платити за навчання дітей у творчих гуртках і секціях? Вартість навчання буде обчислюватися тисячами гривень. А що робити педагогам, які залишаться без роботи, які все своє життя і душу присвятили навчанню дітей, а тепер їх уряд хоче позбавити статусу педагогічного працівника? Я звернувся до прем’єр-міністра, щоб були внесені відповідні зміни до законопроекту, і позашкільна освіта була віднесено до системи «формальної», – підкреслив Вілкул.
У 2010-2013 роках під керівництвом Вілкула в рамках інноваційного проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» особлива увага приділялася розвитку мережі позашкільних установ. Завдяки цьому в регіоні працювало 339 позашкільних центрів дитячої та юнацької творчості, в яких працювало шість тисяч гуртків: художні, наукові, спортивні, туристичні.
Крім того, для розвитку наукового потенціалу дітей було відкрито унікальне позашкільний заклад – обласна Мала академія наук, в якій займаються сотні юних науковців. Щорічно учні академії виграють призові місця на олімпіадах і конкурсах різного рівня, а переможці конкурсів отримують губернаторські стипендії.
Крім того, на Дніпропетровщині були впроваджені унікальні інтерактивні проекти – електронна школа для обдарованих дітей та віртуальна аерокосмічна школа, доступ до яких через Інтернет був відкритий кожній дитині, незалежно від того, де вона знаходиться територіально.
Будьте чемні