– Кілька тижнів тому до мене звернулися працівники дніпропетровського Науково-дослідного трубного інституту (ДП «НДТІ») з проханням допомогти зберегти їх унікальну організацію. Через те, що галузеві інститути за законом не є бюджетними науковими установами, а є державними підприємствами, вони змушені буквально зі своєї кишені платити і пенсії науковцям, і податки на землю, на прибуток. Але в української науки і так немає коштів! Такі подвійні стандарти в законодавстві призводять до того, що галузева наука просто знищується, – заявив народний депутат Олександр Вілкул, повідомляє персональний сайт політика.
Він заявив, що після зустрічі з працівниками ДП «НДТІ» ним був розроблений і внесений до Верховної Ради відповідний законопроект №3250 від 07.10.2015 р, який дає можливість виплачувати надбавку до пенсії науковцям без навантаження на бюджет галузевого інституту. Крім цього, поданий відповідний депутатський запит на ім’я прем’єр-міністра України з проханням розглянути питання про прирівнювання галузевих інститутів до академічних і як наслідок, зниження фінансового тягаря на них.
– Законопроект вносить зміни до статті 24 (пенсійне забезпечення та соціальний захист наукового працівника) Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», ніж передбачається виплати надбавок до пенсії науковців галузевих інститутів повністю за рахунок держбюджету, як і було раніше, таким чином , прирівнявши цих науковців до науковцям академічних та вищих навчальних закладів, а також передбачається списання штучно створеної заборгованості галузевих інститутів перед Пенсійним фондом, що утворилася до 2015 року, – наголошується в тексті документа.
– Дніпропетровський трубний інститут – це унікальна установа, що не має аналогів в Україні, єдине держпідприємство, яке займається розробкою технологій виробництва труб в нафтогазовій галузі, і для атомної енергетики, і житлово-комунального господарства. Але через нинішнього непідйомний податкового тягаря і штучно створеної заборгованості перед Пенсійним фондом, ДП «НДТІ» фактично опинився на межі банкрутства. Цього не можна допускати, необхідно врятувати нашу науку, – зазначив Вілкул.
І це, як додав він, проблема не тільки дніпропетровського трубного інституту, але й інших галузевих, конструкторсько-проектних, розвідувальних та інших інститутів.
Будьте чемні