ahro1

Економічний експерт, почесний голова правління ГС Агенція підтримки підприємництва та інвестицій Олександр Турченяк – передноворічний прогноз про те, яке майбутнє чекає на АПК у найближче десятиліття

Динамічний розвиток інформаційних технологій в Україні та усьому світі дає можливість очікувати на значно більші зміни у сільському господарстві, ніж ті, що характеризували його розвиток  останні 30-50 років. Європейські країни давно і ефективно використовують прогресивні ІТ-технології  для розвитку свого АПК – і це може стати майбутнім для  України,  можливістю стрімко наростити продуктивність аграрного виробництва. І сьогодні Україна уже тісно співпрацює із країнами ЄС у сфері залучення ІТ-технологій – як для отримання інформації про стан посівів, так і для підвищення продуктивності урожаїв. Поки що IT-технології є прерогативою переважно великих компаній, однак у перспективі  доступ до застосування агрокоптерів або автономних тракторів отримають широкі кола сільгоспвиробників. Сьогодні АПК є провідною сферою української економіки. І впровадження сучасних технологій у цій галузі дасть змогу збільшити продуктивність не лише у цій сфері, але й забезпечити зростання вітчизняної економіки загалом.

Україна може стати однією із провідних країн-експортерів на світовий ринок органічної продукції. Сьогодні під вирощуванням цієї продукції в Україні перебуває 1% всіх сільгоспугідь, але збільшення їх у 5-10 разів є реальною перспективою. Оскільки вітчизняні сільгоспвиробники свідомо уникають використання біоінженерії при вирощуванні сільгосппродукції, це може стати нашою конкурентною перевагою. І Україна має всі шанси увійти у топ-5 постачальників  на світовий ринок продукції без ГМО.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.