2-corporative-deposit-995x538

Економічний експерт, почесний голова правління ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Олександр Турченяк – про  перспективи інвестиційного зростання в Україні.

 – Сьогодні в Україні до приватизації готується біля 400 держпідприємств, в тому числі близько 20 великих компаній. Серед них  – і знакові об’єкти, за допомогою приватизації яких Україна розраховує залучити міжнародних інвесторів.

Цьогоріч варто очікувати інтересу до приватизації середніх за розміром активів, яких досить багато. Це і нерухомість, і невеликі сільгосппідприємства, які цілком реально купити до $ 10-20 мільйонів. Сьогодні в Україні серед потенційних об’єктів на продаж превалюють  підприємства споживчого сектору, фінансової та хімічної сфери. Усі ці галузі є цікавими для інвесторів, особливо – Центральної Європи. Значний інтерес останні  проявляють і до об’єктів інфраструктури, проектів у залізничній галузі і портах.  Значний інтерес інвесторів і до альтернативної енергетики.

Стандартними  драйверами повернення інвестицій  в Україну є нормалізація геополітичної обстановки, реформи у фінансовій, податковій і судовій системі,  проведення приватизації підприємств, зняття мораторію на продаж землі.

Зокрема, що  стосується навіть привабливих для інвестора підприємств, їх проблемою є «недореформованість» –  держрегулювання, яке залишилося у багатьох сферах економіки, створює монополію на цих ринках і закриває вихід будь-якого приватному капіталу.

Щодо об’єктів фінансової сфери, то  тут інвестори очікують зняття валютних обмежень на виведення дивідендів і обов’язковий продаж 75% експортної виручки.

Окремою проблемою є реалізація активів проблемних банків. Великим фондам це майно цікаве, проте поки в Україні не проведено реформи судової системи, виконавчої служби та немає закону про банкрутства, поспішати ризикувати інвестори не будуть.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.