1472918_1490325657883578_4217157793069355065_n

Економічний експерт, почесний голова правління ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Олександр Турченяк – про майбутні перспективи і розвиток однієї із найбільших сфер економіки України.

 

Сьогодні сфера АПК  розвивається дуже динамічно, ставши головним драйвером розвитку економіки і лідером по залученню валюти в Україну. Хоча  деякі галузі АПК –  такі,  як тваринництво, демонструють стабільне  падіння показників, такі ж,   як рослинництво, із року у рік б’ють рекорди за обсягом зібраних і експортованих врожаїв. За роки незалежності агропромисловий комплекс України зазнав колосальних змін – від зникнення  колгоспів до становлення потужних агрохолдингів і впровадження сучасних IT-рішень.

Аби не втрачати колосальну динаміку розвитку, майбутнє АПК має бути нерозривно пов’язане із розвитком ІТ-технологій, впровадженням у цю, досі в більшості консервативну сферу,  унікальних технологій і інновацій, глобальна діджіталізація і автоматизація всіх процесів у агробізнесі, використання нових технологій і унікальних масштабних ІТ-рішень.

Уже сьогодні гіганти сфери АПК починають використовувати системи точного землеробства, проводити супутниковий моніторинг у онлайн-режимі, використовувати GPS-навігацію, картування, безпілотники, квадрокоптери, впроваджувати мережі метеостанцій, власні науково-дослідні центри, тощо. Активне впровадження в аграрне виробництво ІТ-нововведень, впровадження сучасних ІТ-рішень залучення кращих  кадрів ІТ-сфери  допомагає отримувати конкурентні переваги, спрощувати процес вирощування культур, контролювати його ризики, отримувати стабільно високі врожаї при оптимальних витратах, виробляти якісну, але при цьому дешеву продукцію.

Більшість українських сільгоспвиробників поки що лише на порозі впровадження інновацій. Прискорити цей процес – за чіткого усвідомлення користі такого революційного кроку – дають можливість грантові проекти, співпраця із ІТ-корпораціями та вишами, що сьогодні все частіше стають інкубаторами для інновацій.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.