4

Економічний експерт, почесний голова правління ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Олександр Турченяк – про  перспективи економічного зростання в Україні у наступному році.

 

– Євросоюз та Всесвітній банк прогнозують зростання ВВП у поточному році для України на 1-2%, а в наступному році – прискорення темпів зростання до 3%.
Подібних прогнозів дотримується і міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, – констатує  Олександр Турченяк. –  Очікуваними двигунами економіки у наступному році очікуються інвестиції, експорт і збільшення попиту на нашу продукцію в зв’язку із покращенням її конкурентоспроможності на зовнішніх ринках. Слід зазначити, що прогнози економічного зростання для України враховують також ймовірність подальшої підтримки України з боку ЄС, МВФ. Проте, як відомо, ефективність фінансової підтримки наших партнерів залежить передовсім від зусиль самих українців: міжнародні партнери хочуть бути впевнені, що влада України і далі дотримуватиметься  курсу реформ. Саме тому так важливо зберегти темпи реформування у кожній сфері  – за таких умов українці зможуть уже наступного року  відчути покращення економічної ситуації в Україні. Адже найбільш знакові реформи в Україні відбуваються саме за активної участі громадянського суспільства, яке довело свою дієздатність в перетворенні країни, не тільки на суспільно-політичному рівні, а й економічному. Суспільство повинно розуміти своє значення в цих процесах і не втратити ініціативу в контролі і співпраці із владою. Саме така системна співпраця є гарантом покращення життя громадян та економічного зростання країни.

 

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.