1472918_1490325657883578_4217157793069355065_n

Економічний експерт, почесний голова правління ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Олександр Турченяк – про перспективи  дефолту для  України без чергового траншу МВФ.

 

Сьогодні, коли Україна чекає нових коштів від МВФ, експерти – економісти і політики – висловлюють різноманітні припущення, що чекає на економіку країни, якщо чергового траншу не буде. Чи зможемо ми уникнути краху без коштів МВФ?..

Почнемо із того, Україна понад рік досить успішно справляється зі своїми економічними проблемами власними силами, без фінансової підтримки МВФ. Частина із 1 мільярду доларів, на які так чекає наша влада,  буде знову спрямована на поповнення золотовалютного резерву – станом на 31 липня його розмір складав  понад $ 14 млрд. Згідно з прогнозами НБУ, резерви на кінець минулого року мали  складати 18 млрд., проте фактично склали 13,3 млрд. Можливо, саме такий   розрив  планів і реальних показників став однією з причин чому Україна не отримала обіцяні гроші минулого року – і це, у свою чергу, внесло власні корективи у формування ЗВР. Втім, якщо вірити офіційній статистиці, навіть без коштів МВФ, держава все одно поступово нарощує ЗВР. З огляду на це, необхідність отримання нового траншу в $ 1 млрд. стає не нагальністю, а бажаною передумовою для зміцнення національної валюти та економіки в цілому.

Однак, хочу звернути увагу на те, що розрив між економічними потребами, втратами та фінансовими вкладеннями є дуже великий. Отже ця  сума явно не стане порятунком для української економіки – проте, при цьому збільшить зовнішній борг країни ще на мільярд. На мою думку варто прискорити процес реформування системи управління економікою в країні, реформувати податкове законодавство. Саме це є реальним резервом, що може в короткі строки реанімувати економіку країни та вирішити соціальні проблеми громадян. Підприємництво, виробництво в поєднанні з вітчизняними інноваціями є справжнім і дієвим планом боротьби з економічною кризою, якщо бажаєте з дефолтом України.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.