foto

Економічний експерт, почесний голова правління ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Олександр Турченяк – про прогнози розвитку інвестиційної політики в Україні у 2017-му.

 

Динаміка притоку іноземних інвестицій у країну є найкращим доказом ефективності її економіки. Питання, чому в Україну не поспішають інвестори, стало вже риторичним. Спробуємо розглянути його у світлі  підсумків 2016 року. Цьогоріч ми спостерігали зростання економічних показників, зокрема – на 6% підвищилися зарплати,  на чверть зріс продаж побутової техніки та електротехніки, на 41% більше, ніж у 2015-му, було  продано автомобілів. Рівень інфляції, наші рейтинги – усе це давало потенційним інвесторам надію на стабілізацію ситуації в Україні. У той же час, бажання інвесторів вкладати кошти залежить передовсім від кількості та якості проектів, які можуть їх зацікавити. І тут ми маємо проблему із якісно підготованими конкурентними проектами, які можна запропонувати інвесторам.

Які прогнози можна зробити на 2017 рік? Зацікавленість інвесторів напряму буде залежати від того, наскільки Україні вдасться утримати макроекономічну стабілізацію. Необхідна реформа державних підприємств – якщо вони почнуть  змінювати підходи до менеджменту, до інвестицій – то стануть спроможними   залучати і втілювати нові технології, ставати цікавими для інвесторів – і реалізовувати спільні проекти з міжнародними компаніями

 

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.