Експерт аграрного ринку – про можливість зменшення до 30 % втрати господарствами Черкащини своїх врожаїв.

Сьогодні, коли уже майже весь вирощений урожай зібраний та проведені основні польові роботи по підготовці ґрунту до сівби ярих культур, для аграріїв вкрай актуальним є запитання – забезпечення майбутніх своїх врожаїв шляхом протруювання посівного матеріалу. Саме це, за експертними дослідженнями, убезпечує до 30% втрати майбутніх врожаїв. Це перший та один із основних етапів їх захисту, подібний до забезпечення надійного фундаменту майбутнього будинку.

Своєчасне і якісне протруювання – це насамперед захист як від хвороб, так і від шкідників а також одна із найменш затратних частин у системі захисту. Поширеність та шкодочинність комплексу грибкових хвороб значною мірою залежить від ґрунтово-кліматичних зон, дотриманням науково обґрунтованих сівозмін, використанням стійких сортів, а також дотримання всіх елементів технології вирощування, застосування новітніх високоефективних протруйників насіння з різними механізмами дії, що дозволить попередити резистентність у патогенів.

Основою прогресивного інтегрованого захисту культур від хвороб та ґрунтових шкідників є раціональні системи землеробства, що включають застосування високоефективних протруйників.

Сьогодні на ринку пестицидів досить препаратів на будь-які види культур (зернові, олійні, технічні, зернобобові, овочеві), головне, що необхідно врахувати – можливості захисту препаратом від якомога більшого кола проблем: від цього залежить вибір однокомпонентного чи багатокомпонентних препаратів. Наприклад, для протруювання насіннєвого матеріалу кукурудзи варто врахувати необхідність захисту від цілого спектру грибкових хвороб, тут я радив би протруйник «Рекорд». А у випадку картоплі важливий захист від ґрунтових шкідників, тут допоможе «Матадор» або «Матадор Макс». Щодо ярих зернових, то тут, залежно від потенційних збудників хвороб або на основі фітопатологічного аналізу посівного матеріалу, необхідний захист або «Супервіном», або «Рестлер Тріо», або «Рекорд Квадро» (чотирьох компонентний протруйник для зернових – який одночасно контролює і захищає як від хвороб, так і від шкідників).

До вибору протруйника необхідно підходити зважено та науково-обґрунтовано, головне – провести протруювання своєчасно, і про це варто думати уже зараз. Застосування високоефективних протруйників як самостійно так і в бакових сумішах із ріст-стимулюючими препаратами (для прикладу Авангард Р Старт» є незамінним технологічним прийомом отримання високого захисту рослин на перших етапах росту та розвитку та підвищення генетичної продуктивності сучасних сортів та гібридів сільськогосподарських культур.

Чим продуктивніша культура, то якіснішим і потужнішим засобом її необхідно захищати. Чим амбітніші наміри отримати рекордні врожаї – тим надійнішу систему захисту потрібно забезпечити – підкреслює Олександр Мигловець.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.