
Новина про намір президента корпорації “Богдан” Олега Свинарчука балотуватися по 194-му округу в Черкасах минулого тижня стала топ-новиною у місті. Місцеві аналітики одразу почали висувати свої версії походу у політику топ-мендежера автокорпорації. Проте сам Олег Володимирович стверджує, що іде у політику як економіст і виробничник, а не як політик. Тому і має намір проводити свою виборчу кампанію максимально чесно, за європейськими правилами. Про це він розповів 30 жовтня черкаським журналістам.
Про причини звернення до політики
Я завжди був людиною далекою від політики, і гадав, що мене омине ця доля. Проте поштовх до цього дало те, що понад 20 років тому ми прийшли з командою однодумців до Черкас, на напівзруйноване підприємство. І вже за 4 роки тут був зібраний перший автобус, який отримав назву «Богдан». З 2003-2004 року ми почали працювати над будівництвом виробництва автомобілів. Автозавод збудований на місці збанкрутілого заводу «Ротор». А нині це найсучасніше та найкраще за часів незалежності України автомобільне виробництво. На піку виробництва у Черкасах вироблялося понад 80 тис. автомобілів та автобусів, працювало понад 5 тис. людей. Коли почалася криза, незважаючи на те, що за 5 років (з 2008 по 2013 рр) ми сплатили понад 2 млрд грн податків, ми не відчули цього ні на покращенні доріг, умов життя. Таким чином, бездіяльність влади, коли навіть у Черкасах на заводі корпорації “Богдан” ми були змушені скоротити кількість працівників з 5 тис. до 1,4 тис., коли інші підприємства майже збанкрутіли і проводилося скорочення – усе це проходить у ситуації політичних ігрищ.

Про мету балотування у депутати Верховної Ради
У Черкасах немає мера, представництва у Верховній Раді, саме це змусило мене видвинути свою кандидатуру у народні депутати. Я йду як незалежний кандидат. Моя мета – не лише робота по збереженню існуючих робочих місць, але й розвиток міста. Для цього, по-перше, я пропоную ухвалити меморандум про чесні вибори, допустити якомога більше журналістів для контролю над цими виборами, заборонити спроби підкупу голосів, зробити неможливими крадіжки голосів виборців тощо. Основна ідея – Черкаси повинні стати містом пріоритетного розвитку, оскільки ті підприємства, які тут розташовані, наразі перебувають у вкрай жахливому стані, їм потрібен розвиток. Для розвитку я пропоную провести закон “Про пріоритетний розвиток міста Черкаси”, щоб сьогодні сюди надійшли інвестиції.
Моя мета – у тому, щоб у Черкасах був автомобільний кластер. Виробництво, яке у нас сьогодні працює і виробляє 1000 автомобілей на місяць максимум, а може виробляти понад 15 тис штук авто. Тобто ми можемо збільшити виробництво у 5 разів. Моя мета, щоб Черкаси було кращим містом в Україні. Мені не треба номери “ВР”, квартиру чи машину, у мене це все є. Нам необхідно вийти на беззбитковість, а потім почати розширюватись.
Про вартість виборчої кампанії
Те, що ми зробили майже за 20 років, – це і є та присутність в економічному житті Черкас. Більш дорогої виборчої кампанії, ніж у корпорації “Богдан” не має і не бути ні в кого, оскільки ми інвестували у місто Черкаси понад 400 млн доларів. Ми створили понад 5 тисяч робочих місць. І завдяки нам місто Черкаси знають за кордоном як місто автомобілебудування. Тому це не початок виборчої кампанії, а бажання більш якісно допомогти містянам.
Про Петра Порошенка
У 2009 році – коли настала криза, я, на жаль, був змушений віддати акції у компенсацію корпорації «Рошен». Таким чином ми наші бізнес-стосунки завершили. Ми залишаємося друзями, але Петро Олексійович дізнався про мій намір балотуватися із ЗМІ. На жаль, у нас фахових людей у владі дуже мало.
Про кандидата зі схожим прізвищем
Те, що відбувається у Черкасах наразі, має ознаки безвладдя і беззаконня. Я не знаю, хто такий пан Свинаренко. Передбачаю, що боротьба буде не дуже чесною, проте це свідчення відсутності культури у політичному середовищі.

Про основне завдання
Моє основне завдання – змінити на краще інвестиційний клімат і стан справ у економіці. Ми маємо змусити владу робити такі кроки, адже вона існує на наші з вами податки. Ми сплатили цього року понад 90 млн гривень податків. І навіть за роки кризи ми сплатили понад 2,5 млрд гривень податків. Мені потрібна єдина допомога – щоб черкаські підприємства працювали.
На мою думку, Україна заслуговує трохи іншої долі, ніж ми маємо зараз. Це єдина країна, яка після здобуття Незалежності йде за сценарієм деіндустріалізації, і з кожним роком наближається не до розвинутих держав, а до країн-сировинних придатків. Нам необхідно зробити інвестиційний клімат значно привабливішим. Нам необхідний особливий закон, який би підтримував діяльність автомобільного кластера, щоби регіон не скотився до депресивного.
Про закиди щодо появи на окрузі у останній момент
Який же я “парашутист”, якщо я тут працюю вже 20 років. “Парашутист” – це людина, яку викинули, вона щось зробила (ніби диверсант), а потім кудись побігла. Ми працювали в Черкасах, працюємо і будемо працювати.
Про пропозицію Булатецького щодо співпраці
Я іду на вибори не як політик, я іду на вибори, як виробник, економіст, для якого абревіатура ВВП – не пустий звук. І якщо політики матимуть конструктивні пропозиції, то я готовий їх прийняти. Але – після виборів.
Про будівництво лавочок і дитячих майданчиків
Я дуже люблю дітей, у мене 3 синів, але я вважаю, що це роблять інші депутати. Лавочки та майданчики будувати я не планую.
Окрім того, це скидається на непрямий підкуп виборців. Ми йдемо на чесні вибори і купувати голоси навіть у такий спосіб не збираємося. Ми будемо робити певні законодавчі ініціативи, захищати робочі місця, сплачувати ще більше податків. Облаштування майданчиків та лавочок в кожному дворі – це завдання влади.
Будьте чемні