575224_393204810812139_45762373_n

– Днями ми провели перевірки стану відділень лікарень міста і були вражені кількістю медичної реклами на стінах. Тож відтепер медичної реклами там не буде, а будуть інформаційні дошки, на яких буде розміщено внутрішньолікарняну  та загальноміську важливу для хворих, медичну інформацію, – повідомив директор Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник. – До кінця місяця у кожній черкаській лікарні  з’являться інформаційні куточки, звідки пацієнти зможуть дізнаватись про наявні у відділеннях ліки, про витрачання благодійних коштів та про можливість у перший день госпіталізації лікуватись безкоштовно.

Олег Стадник запевнив, що впровадження безкоштовного лікування хворих у їх перший день у лікарні не позначиться на розмірах благодійних внесків для решти пацієнтів (але це стосується тільки мешканців міста).

– Благодійні внески не зростуть, оскільки ці 3 мільйони 600 тисяч гривень були виділені додатково, – пояснив директор департаменту. – Левову частку із них  – понад 2 мільйони – буде спрямовано на лікувальний заклад із найбільшою кількістю невідкладних станів: Третю міську лікарню швидкої допомоги. За нею йтиме дитяча міська лікарня, інфекційна лікарня, Перша міська лікарня (де також є кілька ургентних відділень) та міський пологовий будинок “Центр матері та дитини”.

Олег Стадник констатував, що нині вартість одного дня лікування невідкладних хворих у лікарнях міста складає 20 млн. грн. – це сума, яку нині виділяють на медикаменти на всю галузь на рік. Тому поточні витрати –  реактиви, прання, дезінфікуючі засоби, ліки – частково фінансуються за рахунок благодійних внесків черкащан. Перевірити їх вартість відвідувачі поліклінік можуть біля реєстратур, де розміщено переліки маніпуляцій та процедур – і сум благодійних внесків, які можуть попросити у лікарні. Олег Стадник нагадав про етапи забезпечення максимальною антикорупційністю і прозорістю процесу сплати благодійних внесків пацієнтами ще з 2012 року, коли було видано наказ про порядок збору та реєстрації благодійних внесків, у кожному лікувальному закладі визначено  єдину особу (економіст або бухгалтер), що має право приймати внески пацієнтів, а згодом було введено і касові апарати, а потім – і встановлено (на умовах оренди) банківські термінали для сплати благодійних внесків безпосередньо на рахунок лікарні. Торік,  у рамках  проекту «Протидія поборам – за безкоштовну медичну допомогу»,  лікарні міста угодами із благодійними фондами підтвердили забезпечення прозорості витрачання коштів, які сплачують пацієнти.

Відслідкувати рух благодійних коштів кожен черкащани  може через сайт Департаменту або конкретної лікарні –  свої сайти нині уже мають усі 15 лікувальних закладів міста. Крім того, що дуже важливо – там є інформація про наявність ліків у лікарнях міста та загальний кошторис закладу (суми виділених йому коштів та цілі, на які їх буде витрачено).

Довідково – адреси сайтів  ЛПЗ м. Черкаси:

КНП «Перша Черкаська міська лікарня» ЧМР – http://1ml.ck.ua

КНП «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» ЧМР – http://likarnya24erkasu.wix.com/hospis;

КЗ  «Третя Черкаська міська лікарня ШМД» ЧМР – http://hospital3.com.ua;

КЗ «Черкаський пологовий будинок «Центр матері та дитини» ЧМР – http://rod.ck.ua;

Черкаська міська дитяча лікарня – http://chdml.at.ua;

КНП «Перша Черкаська міська поліклініка» ЧМР –   http://knp-chmp.blogspot.com/

КНП «Друга Черкаська міська поліклініка» ЧМР – http://poliklinika2.ck.ua;

КНП «Третя Черкаська міська поліклініка» ЧМР – http://poliklinika3.com.ua

Черкаська міська дитяча стоматологічна поліклініка  –   http://dantist.ck.ua

КЗ «Черкаська міська стоматологічна поліклініка ЧМР» – http://stomat-poliklinika.ck.ua

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я» ЧМР –  http://medstatcher.at.ua

КНП «П’ята Черкаська міська поліклініка» ЧМР –  http://clinica5.ck.ua

КЗ «Черкаська міська інфекційна лікарня» ЧМР – http://che-misk-infl.at.ua/

КНП «Четверта Черкаська міська поліклініка» ЧМР – http://www.4mp.ck.ua/

КНП «Черкаська міська реабілітаційно-оздоровча поліклініка «Астра» ЧМР – http://astra.ck.ua/

 

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.