Відставлений міський голова Черкас Сергій Одарич дізнався про те, що Державна виконавча служба дала йому сім днів, щоб сплати 200 тис. гривень за рішення суду, лише зі ЗМІ. Ніяких документів, листів від ДВС не надходило.
Про це йдеться на сайті Партії вільних демократів.
– Перший раз про це чую. Раджу спершу вчиняти дії, а вже потім створювати інформаційний привід. А загалом вважаю, що рішення суду, яке заочно ухвалювалося, є грубим порушенням закону. Мала б бути спершу встановлена вина, в же потім розглядатися цивільний позов. Нині кримінальна справа розглядається в Шевченківському райсуді Києва, а в Черкасах місцевий і Апеляційний суд вже ухвалили рішення про стягнення коштів. Тому я вже звернувся в касаційну інстанцію, в тому числі і з клопотанням про призупинення рішень до розгляду справи в касації і в Шевченківському суді столиці, – говорить Сергій Одарич.
Нагадаємо, рішення Апеляційного суду Черкаської області, за яким Сергій Одарич ніби має виплатити міському бюджету 200 тис. гривень за незаконне звільнення працівника, екс-мер називає безпрецедентним. Суть справи у тому, що у 2008 році був звільнений заступник міського голови Анатолій Прокопов. Йому за рішенням суду виплатили з міського бюджету 200 тис. гривень, як заробітна плата за час вимушеного прогулу.
Рішення Соснівського, а потім і Апеляційного судів, суперечать постанові Пленуму Верховного Суду України, де чітко сказано: «Судам слід мати на увазі, що до позовних заяв про матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку, повинні додаватись докази, які підтверджують, що вчинення працівником таких діянь встановлено у порядку кримінального судочинства».
Оскільки, на разі відбувається судовий розгляд у кримінальній справі щодо, зокрема звільненняАнатолія Прокопова та вирішується питання про стягнення збитків і в кримінальному процесі в Шевченківському райсуді Києва, відповідно, розгляд справи за позовом прокурора міста Черкаси про стягнення шкоди є передчасним. У цивільному порядку ці справи можуть розглядатися лише після набуття чинності вироку в кримінальній. Але суд першої і Апеляційної інстанції відфутболив аргументи сторони захисту Одарича, нехтуючи постановою Пленуму Верховного Суду України. У цій ситуації важливо мати вину. Хто звільняв того ж Прокопова? Прокопова, Невесенка і Шабанова з посад заступників міського голови звільняла сесія Черкаської міської ради, тому може так виявитися, що відшкодовувати мають депутати міської ради.
Між тим, дивною і в той же час вибірковою є позиція Державної виконавчої служби. Сергій Одарич дивується, чому вони протягом останніх чотирьох років не були такими активними. Зокрема ДВС не реагувало на листи, не описувала майно, не арештовувала рахунки фірми, яка заборгувала до міського бюджету близько 2 млн. гривень за розміщення незаконних біг-бордів.
Чергова брехня від Одарича, який маніпулює фактами та законом.