
Депутат Черкаської міської ради, юрист Володимир Шабанов (“Батьківщина”) переконаний, що сьогоднішнє рішення про дострокове припинення повноважень міського голови – легітимне. Він каже, що мер не поступається, бо хоче залишитися на посаді. А закон, мовляв, на боці ініціаторів відставки.
Сергій Одарич та його команда вважають, що депутатам потрібен для його відставки 41 голос з 60, його опоненти – що 40. Закон говорить, що мер має право голосувати, якщо бере участь у сесії. Відтак, він стає 61-м у раді. І закон так само вимагає, аби кількість депутатів міської ради була парною.
– Сьогодні мер сказав те, що він хоче чути, – прокоментував заяву Сергія Одарича про те, що він не вважає себе звільненим, депутат Володимир Шабанов. – Рішення міської ради згідно із ст. 141 Конституції є обов’язковим для виконання, а тому, якщо міський голова не згодний з цим, йому потрібно звертатися до суду. А на сьогоднішній день містом повинен керувати секретар, так, як це виписано було в проекті рішення.
Володимир Шабанов наводить також норму Закону України про місцеве самоврядування, а саме ст. 79, яка окремо визначає порядок імпічменту. За нею для відставки міського голови повинні проголосувати 2/3 від загального складу ради. А до нього, мовляв, мер не входить.
– А те, на що посилаються прихильники Сергія Одарича, стосується загальних питань, – вважає він.
Але закон нічого не говорить про те, чи має право голосувати мер під час своєї відставки. Так, імпічмент по-черкаськи виявив ще одну прогалину в вітчизняному законодавстві. Закон визначає: “При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос”. Та це стосується звичайних сесій. Для рішення по імпічменту, переконані обранці, треба керуватися спеціальною нормою.
Марія МАЛИНОВСЬКА
Будьте чемні