
Міський голова Сергій Одарич заявляє, що членів його команди намагаються залякати, на них тиснуть, і одним з проявів посиленої уваги є порушення або відновлення кримінальних справ. Мер нарахував їх 9.
– Продовжується спроба ліквідувати місцеве самоврядування в Черкасах, шляхом відставки міського голови. Хочуть поставити місто на коліна, щоб надалі в ручному режимі управляти містом з обласної адміністрації. Минуло тижня в бій були кинуті силові структури, в першу чергу, в особі внутрішніх справ. Сьогодні працівників міліції використовують, як спосіб залякування депутатів міськради, щоб змусити їх голосувати за відставку міського голови, – заявив мер
Усі справи, переконує мер, є абсолютно надуманими. Одарич заявляє, що значна частина цих справ базується на висновках перевірок на той момент КРУ у місті Черкаси 2010 року, які в подальшому були скасовані у різний спосіб.
Мер перерахував усі справи:
1. Справа щодо посадових осіб виконавчого комітету за ненарахування пені по договору купівлі-продажу земельної ділянки підприємством “Темп”. Суть цієї справи полягає у тому, що “Темп”, здається, у 2007 році звернувся до міської ради з проханням викупити земельну ділянку з розстроченою оплатою на 2 роки. Виконав першу частину угоди, але далі економічна ситуація погіршилась, настала криза 2008 року, тому підприємство звернулося до міської ради з проханням відповідно до закону розстрочити платежі до 5 років. Міська рада пішла на зустріч підприємству, розстрочила цей платіж, і “Темп” справно, день у день виконує ці платежі і кожен квартал перераховує відповідну суму до міського бюджету. Цього року вже завершує цю процедуру. Більше того, завдяки грошам “Темпу” нам вдалося… Ви пам’ятаєте ту складну ситуацію 2009 року, коли зупинився “Фотоприлад” і буквально за 2 місяці до початку опалювального сезону повідомив, що котельня “Фотоприладу” включатися не буде… Саме за рахунок грошей “Темпу” нам вдалося протягом місяця прокласти нову тепломережу на мікрорайон Корольова. Крім цього, “Темп” придбав земельну ділянку за ціною на 20-25% вище, ніж експертна оцінка цієї ділянки. КРУ у 2010 році порахував, що доповнення до договору зі зміною термінів розрахунків немає і тому потрібно нараховувати штрафні санкції. Нібито вже договір та розрахунок мають бути завершені, тому давайте нараховувати штрафи. У 2010 році ці претензії КРУ були відхилені. Сьогодні ж порушується кримінальна справа, починається кримінальне провадження.
2. Аналогічна справа порушується щодо Черкаського деревообробного комбінату. Вона є ще смішнішою. Приблизно у той же термін, що і “Темп”, ДОК звернувся до міськради з проханням викупити землю. Було рішення міськради, було укладено угоду. Але криза на ДОКу позначилася значно сильніше, ніж на “Темпі” (підприємство все одно працювало з прибутком). У ДОКа навіть було, що підприємство працювало у збиток і зупинялося час від часу через відсутність клієнтів. Тому ДОК до завершення річного терміну з моменту укладання угоди звернувся до міської ради у зв’язку з критичним фінансовим станом з проханням угоду розірвати з можливістю підприємством викупити землю. Міськрада ухвалила рішення і розірвала цю угоду. Тобто у ДОКу спершу були наміри придбати землю, а потім була відмова і всі договори було розірвано. Знову ж у 2010 році КРУ при перевірці “намалювало”, що не можна було розривати договір, і тому потрібно нараховувати штрафи і пені до сьогодні. На той момент до 2010 року, а сьогодні прокуратура вважає, що аж до 2013 року.
3. Справа проти мого колеги, депутата міської ради Миколи Мирзи. Суть справи полягає в тому, що вчинений злочин, що Мирза не платить за оренду землі під табором “Орлятко”. Абсолютно цинічна справа тому, що майно табору “Орлятко” 100% належить громаді міста і є комунальною власністю міста Черкаси. Кілька років тому це майно перебувало в оренді депутата міської ради пана Щербініна. Тоді ж з’явилися спроби Щербініна відвести землю під “Орлятком” на себе. Це була одна з причин, чому угода була розірвана. Однозначно відбувалася спроба приватизації бази, у тому числі шляхом відведення землі. Міська рада 7 разів зверталася до сільської ради Свидівка, оскільки на її землі розташована база “Орлятко”, з проханням відвести земельну ділянку під “Орлятком” на Черкаську міську раду. Власник майна і користувач землі має бути один і той самий. 7 разів Свидівоцька сільська рада відмовляла в цьому, не розглядала, затягувала, взагалі ми не отримували відповіді. Сьогодні Черкаська міська рада звернулася до суду, щоб суд зобов’язав селищну раду Свидівка відвести земельну ділянку власнику майна, Черкаській міській раді. Яке відношення до бездіяльності Свидівської сільради має підприємець, який орендує майно? Але проти нього сьогодні порушена кримінальна справа, а минулого тижня були спроби провести обшук у його домі.
4. Справа стосується члена нашої команди Юрія Чернецького. Суть справи полягає, я так припускаю, у тому, що, директор “Теплокомуненерго” своїми діями завдав збитків приватним фірмам, які постачають деревину на “Теплокомуненерго”. При попередньому керівництві деревина (тріска для котельні) закуповувалася по 517 грн. за тону. Юрій Борисович змінив постачальників і знизив ціну до 430 грн., майже на 100 грн., за це порушено кримінальну справу. Ми звернулися до Торгово-промислової палати оцінювати оцінки ринкових цін. За її висновками, середня ціна для міста на поставки деревинної тріски становить 460-480 грн. за тону. Тобто Чернецький закуповує її нижче середньої ціни, а попередній керівник купував її за вищою ціною.
5. Я ще не знаю, чи вже порушено кримінальне провадження проти мене за виплату зарплати звільненим працівникам міськвиконкому: Шабанову, Прокопову та Невесенку, яких було звільнено з посад заступників міського голови і які впродовж кількох років судилися. І наші найгуманніші суди у світі постановили, що їм потрібно за цей час і зарплату, і навіть премію виплатити, хоча вони у цей час не працювали.
6. Справа по капітальному ремонту доріг, який проводився минулого року. Фінансовою інспекцією було проведено перевірку. На 30 тис. кв. м. капітально відремонтованих доріг фінінспекція знайшла недокладених 13 кв. м. асфальту. Можете взяти рулетку і поміряти нею, а потім взяти іншу, і побачите зсув на 0,01 % міток. І на 30 тис. кв. м. ви на добру сотню кв. м. отримаєте інший результат.
7. Справа порушена проти в.о. головного архітектора міста Віталія Чернухи. Справа стосується відведення 23 знаменитих земельних ділянок у мікрорайоні “Соснівка” у 2005-2006 роках. Я дуже добре пам’ятаю цей скандал, оскільки я у березні 2006 року став депутатом міської ради й ініціював створення тимчасової депутатської комісії для розслідування факту відведення цих земельних ділянок. Ми на сесії добилися скасування рішення міської ради про відведення цих земельних ділянок. Ми зверталися до прокуратури, до природоохоронної прокуратури з вимогою вжити заходів, провести перевірки, розслідування, яким чином ці земельні ділянки відводилися. Я отримав величезний стос відповідей з усіх можливих інстанцій, що усе зроблено відповідно до закону, жодних порушень немає. Єдине порушення, про яке говорив природоохоронний прокурор, – це те, що на цих земельних ділянках відбувалося знесення дерев. Ставши міським головою, я не зупинився. Я подав до суду і після 3 років судових процесів рішення міськради про відведення цих 23 ділянок було скасоване. 2 тижні тому несподівано порушується кримінальна справа проти Чернухи, який у ті роки виконував обов’язки головного архітектора міста і підписав проекти рішень, які далі пішли на сесію міськради. Я не проти, можливо, тут і варто було б провести розслідування, але виникає питання: а чому один Чернуха? А депутати міської ради, які відводили? А міський голова, який підписував? А начальник управління екології? А прокурор, який робив висновки, що порушень немає? Найголовніше, що я не бачу ніяких дій прокуратури по звільненню цих земельних ділянок. Вони як стояли, так і стоять. Як будувалися там люди, так і будуються. Що це за вибіркове правосуддя? Але знайшли одного і зробили із нього цапа-відбувайла.
8. Справа щодо директора департаменту містобудування Черкаської міської ради, Олександра Ільченка. Справа, яка була порушена в 2009-2010 році, і яка була скасована рішенням суду, яке набуло законної сили через відсутність доказів про причетність Ільченка до дій та подій, про які йшлося у матеріалах справи. Звинувачення полягають у тому, що він, як посадова особа, як державний службовець спілкувався з підрядниками. Хоча, як виявилося, статус держслужбовця і посадової особи він отримав приблизно через півроку після тих подій, які розглядалися під час розслідування. Справа скасована, закрита, і тут несподівано по ній починаються процесуальні дії, звернення про застосування запобіжних заходів у вигляді утримання в СІЗО тощо.
9. Справа проти начальника управління земельних ресурсів Руслана Алдаганова. Відома справа, яку також було скасовано судом. Про виділення в 2008 році земельних ділянок у Дахнівці. Тоді міська рада ухвалила рішення про виділення, надійшов протест прокурора на рішення. Міська рада розглянула протест прокурора, погодилася з ним і скасувала рішення про виділення земельних ділянок. Це рішення усього проіснувало місяць чи два. Ніякої шкоди та збитків не було завдано ні громаді міста, ні земельним ділянкам. Аж раптом через 2 роки знаходять крайнього Руслана Алдаганова.
Будьте чемні