
Сьогодні міський голова Черкас Сергій Одарич підтвердив, що на новому Хрещатику не буде старих дерев. Він повідомив, що їх обстежили фахівці й вирок невтішний: 90% насаджень потребують знищення. Адже старі дерева – це завжди небезпека для жителів. Як на когось із них „хрещатиківський велетень” упаде – мер нестиме кримінальну відповідальність.
Найімовірніше, що на Хрещатику висадять клени. Ці дерева найкраще переносять умови міста: потрапляння солі в кореневище, загазованість тощо. Крім того, рослина має широку крону та створює потужний затінок. Сергій Одарич не розуміє, чому черкасці так тримаються за старі дерева і називає їх „уродством”.
– Чому ми так боїмося краси, чому нас до цього так тягне, хто нас так виховав? – обурювався мер.
Він повідомив, що розглядали варіант озеленити вулицю липами. Утім через свій „липкий” ефект, ці дерева шкодитимуть тротуарній плитці чи припаркованим під ними авто. Популярна у Європі рослина платан – дерево-суміш каштана і клена, так само не підходить для Черкас, бо гине від великого морозу.
– Я абсолютно впевнений у своїй правоті, мені не потрібні поради, я ухвалюю рішення, – додав міський голова. – Для мене, безумовно, важлива думка громадян, так само розуміти цю думку для того, щоб, якщо я з нею не погоджуюся, щоб коригувати свої діти, роз’яснювати свою позицію і змінювати громадську думку.
Він додав, що думка жителів з цього приводу цікавить його передусім для того, аби знати, на який супротив розраховувати владі. За приклад мер узяв проект із забезпечення приватних домоволодінь контейнерами для сміття. Тоді серед опонентів Сергія Одарича були і депутати, і жителі.
– Я один був „за”, з третього чи четвертого разу мені вдалося переконати депутатів міської ради, потім ми переконували три місяці щодня: я шукав, я їздив по вузах, знаходив студентів, особисто спілкувався, особисто запрошував, особисто агітував їх. І в результаті мені вдалося змінити думки десятків людей, вони обійшли кожне домоволодіння – 11 тисяч контактів – переконали людей узяти контейнери. За три місяці титанічної праці нам вдалося запустити цей проект. Він дав ефект з першого дня. Перший тиждень вивезення сміття всім дав відповідь: це було правильне рішення.
У правильності свого рішення щодо проекту реконструкції історичної вулиці міста Сергій Одарич сумнівів не має. Обіцяє, що поява підземного паркінгу не завадить розташуванню фонтану за облрадою. Тут буде і сквер, і пам’ятник Байді Вишневецькому, обіцяє він.
– Я буду наполягати і буду споруджувати підземний паркінг, і не лише тут, – сказав міський голова.
Традиційно мер навів європейський приклад. Так, у Празі, додав він, історична частина міста також приховує під собою величезну парковку.
– По землі повинні ходити люди, для людини створений цей світ, – переконаний градоначальник Черкас.
Марія МАЛИНОВСЬКА
Будьте чемні