од
Фото Маріанни Немченко

Протистояння Олександра Радуцького і Сергія Одарича і не думає закінчуватися. Як і очікувалося, після обрання Радуцького секретарем Черкаської міської ради, їх конфлікт вийшов на новий рівень. На цей раз предметом політичної дискусії стала вакансія директора КП “Дирекція парків”.

Олександр Радуцький очолював це комунальне підприємство із 2007 року, однак був змушений написати заяву про звільнення з цієї посади, оскільки депутати довірили йому посаду секретаря міської ради.

А мер Черкас Сергій Одарич, недовго думаючи, призначив на вакантну посаду одного із найбільших комунальних підприємств міста свого соратника, депутата від фракції “Вільні демократи” Миколу Бондаренка. Cаме це рішення стало предметом жвавої дискусії на останній сесії міськради.

 

од3
Фото Маріанни Немченко

“У мене на руках звернення трудового коллективу КП “Дирекція парків”, який просить призначити директором підприємства Володимира Стойка. Ця людина працює там вже 4 роки і зарекомендувала себе прекрасним фахівцем. Однак Сергій Одарич, ні з ким не порадившись, призначив на цю посаду Миколу Бондаренка”, – говорить Олександр Радуцький.

Секретар міської ради також дорікнув Сергію Одаричу, що той неодноразово казав, що депутати не будуть обіймати посади і отримувати зарплатню із міського бюджету.

“Однак слова у мера Черкас, як завжди, розійшлися із ділом”, – прокоментував Олександр Радуцький.

Несподівано до розгляду справи приєднався Директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування, депутат міськради Артур Савін, який також висловив своє невдоволення призначенням Миколи Бондаренка.

од8
Фото Маріанни Немченко

“Я за своїми повноваженнями є куратором роботи КП “Інститут розвитку міста”, яке протягом року свого часу очолював Микола Бондаренко. На мою думку, на посаді директора комунального підприємства Микола Петрович зарекомендував себе не дуже ефективним керівником. Коли він звільнявся із посади директора, у результаті його ж господарської діяльності, підприємство не змогло розрахуватися із Миколою Бондаренком за 3 місяці”, – говорить Артур Савін.

За його словами, Микола Бондаренко подав в суд на КП “Інститут розвитку міста” і домігся виплати 20 000 грн за несвоєчасну виплату зарплатні, яку сам же мав забезпечити, як директор підприємства.

“За рішенням виконавчої служби, ці гроші були забрані із рахунків підприємства, коли вони поступали із міського бюджету на ремонт шкіл, освітніх закладів. І в результаті діяльності цього керівника було відкрито кримінальне провадження, оскільки кошти міського бюджету виділятися на придбання планшетів, встановлення відповідних програм, а потім всі гроші перераховувалися на рахунку незрозумілих приватних фірм. В нього лише зарплатний фонд був у розмірі 70 000 грн”, – зазначив Артур Савін.

Депутат міськради закликав зафіксувати нинішній платіжний баланс КП “Дирекції парків”, щоб через три-чотири місяці це підприємство не було під керівництвом Бондаренка у такій же борговій ямі, як і КП “Інститут розвитку міста”.

Однак Сергій Одарич зауважив, що в діяльності самого Артура Савіна вистачає кримінальних проваджень та інших боргів, пов’язаних із пайовою участю. Тому йому краще контролювати свою роботу.

Головний фігурант скандалу Микола Бондаренко говорить, що такі заяви звучать із вуст Олександра Радуцького через політичні мотиви.

“Радуцький засвітився у міськраді тим, що знищує репутацію своїх політичних опонентів та їх бізнес. Прикладів цьому достатньо. Я взяв підприємство, яке займалося лише будівництвом. У штаті було лише 3 людини. Фактично, КП вмирало. За рік мого керівництва ми зробили багато нових проектів. Наприклад, оцифрування картографічних планшетів. Міська рада звернулася до чотирьох різних фірм у Києві, Дніпропетровську, Харкові, скільки буде коштувати така послуга. Тобто, все місто було б показано на таких великих листах (70х70), де чітко видно мережі, дороги, дерева. Нам сказали, що це буде коштувати 600 000 грн. Я, як директор комунального підприємства, звернувся до міського голови і сказав, що можу це зробити за 150 000 грн. Таким чином, я зекономив місту 450 000 грн”, – говорить Микола Бондаренко.

За його словами, коли прийшов новий директор в КП “Інститут розвиток міста”, він відразу майже всіх звільнив. А саме підприємство перестало займатися інформаційними системами, енергозбереженням.
“Більше того, вже після мого звільнення, керівник підприємства вкрав мій особистий комп’ютер, почав мене залякувати правоохоронними органами, мовляв мене посадять, якщо я і далі буду вимагати свій же комп’ютер. Загалом, підприємство за рік виграло більше 10 мільйонів грн на тендерах, з яких, після мого звільнення, лише 300 000 було освоєно. А сьогодні вони розказують, що у мене великий зарплатний фонд був. Так в мене люди працювали. І робили це ефективно. А сьогодні підприємство фактично нічим не займається, в штаті лише директор, головний бухгалтер і два працівника. Тому наразі там бюджетний фонд і малий”, – зазначив Микола Бондаренко.

Депутат міськради не спростовує, що через виплату зарплати справді довелося судитися, оскільки її новий директор підприємства просто не хотів виплачувати, зазначивши, що буде з ним судитися, бо той все там вкрав. Однак Микола Бондаренко суд виграв.

загрузка...

Автор статті

Галина Березенко

головний редактор сайту

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.