Суддів чекає та ж доля, що й поліцію, сподівається міністр юстиції Павло Петренко. Про це він розповів на прес-брифінгу 15 жовтня у Черкасах.
Закон про заміну суддівського корпусу має бути прийнятий цього року, зазначив міністр. Нині є два законопроекти – перший більш м’який, він не працюватиме, вважає Павло Петренко. Адже згідно нього судді лише пройдуть переатестацію, а перевиховати людей – нереальне завдання, зазначив він.
– Згідно другого законопроекту, який був розроблений спільно із громадськістю, протягом 1-2 років буде проходити конкурс на 9 тисяч вакансій суддів по всій країні. Судді зможуть подавати заявку на свою чи й вищу посаду, але конкурс буде за певною кількістю критеріїв, тож судді, які себе заплямували, не зможуть потрапити на посади. Конкурс проводитимуть представники науково-юридичного напряму, громадські активісти та судді вищих судів у відставці. Це будуть публічні співбесіди та публічні конкурси, – зазначив міністр.
Павло Петренко розповів – у суддів дуже сильне лоббі в парламенті, вони впливають на рішення депутатів. Більше того – якщо їх не вдасться замінити, то поліцейська реформа теж не матиме сенсу – адже судді просто відпускатимуть тих, кого зловить нова поліція. Звільнити всіх суддів – не вихід, зазначив міністр. Адже відбудеться, як у Боснії, там звільнили 5 тисяч суддів, а вони всі були відновлені на посадах Європейським судом.
– Тепер у Боснійських судах «два склади»: основний і запасний, жартує міністр.
Будьте чемні