Через непроведені МОЗ України торік тендерні закупівлі Черкаський обласний кардіоцентр відчуває дефіцит стентів та інших розхідних матеріалів. Але завдяки програмам обласної ради вдається поки що покривати дефіцит. Запасів вистачить ще на півтора місяці. Про це кореспонденту УНН-Центр повідомила голвоний лікар карідоцентру, заслужений лікар України Світлана Журба.
“Методи лікування наших хворих — дуже дороговартісні. Адже ми — заклад третинного рівня надання медичних послуг, тобто, до нас везуть найважчих пацієнтів, іноді майже безнадійних. Звісно, є державні програми, які мають забезпечувати нас розхідними матеріалами та медикаментами. Але за цими програмами нам ніколи не дають стільки, щоб задовольнити нашу потребу. Дають квоту, причому нею ми ділимося і з працівниками „швидкої“, і з районними лікарнями, і з Третьою міською лікарнею швидкої меддопомоги. Тож протягом останніх років п’яти нас виручає співпраця з обласною радою. Черкаські депутати ухвалюють свою, обласну, програму підтримки охорони здоров’я, завдяки якій ми маємо додаткові кошти на придбання тих же стентів та інших необхідних речей. Завдяки цьому нам вдається 100-відсотково забезпечити хворих з інфарктом міокарда простими стентами. Якщо хворий хоче покритий, покращеної якості стент — купляє його самотужки. Він кращий, але водночас він вдвічі дорожчий, тому бюджетні кошти ми на такі не витрачаємо. І нагадаю — йдеться про ургентних хворих. На планове лікування хворі мусять самі знаходити кошти. А для тих, кому допомога потрібна невідкладно, кому треба зробити операцію протягом годин, інакше людина просто помре — для таких у нас завжди є ці прості стенти. Завдяки цьому нам вдається рятувати людям життя”, — розповіла Світлана Журба.
Зараз в кардіоцентрі теж непроста ситуація. Штучних водіїв ритму — кардіостимуляторів — залишилося на півтора місяці. Що буде далі — незрозуміло.
“Ситуація цього року — дуже напружена. Тендери не проведені. На жаль, у МОЗ прикра традиція проводити тендер у грудні, іноді навіть 31 числа. Але тоді тендери все ж проводились. Наприклад, за тендером 2015 року ми почали отримувати розхідні матеріали у березні 2016 року. За рахунок цього прожили минулий рік. Але тепер тендер не проведений. Тож коли ми щось отримаємо — невідомо”, — сказала головний лікар.
Світлана Журба говорить, що зараз у центрі працюють завдяки тим матеріалам, що були закуплені за кошти обласного бюджету, тому ситуація на Черкащині краща, ніж в інших областях. Проте якщо врахувати, що за минулий рік центр не отримав від МОЗ нічого, то запаси швидко скінчаться.
Будьте чемні