
29 січня відбулась чергова екскурсія до Черкаського слідчого ізолятора для підлітків, котрі перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції та центру соціальних служб у справах дітей та молоді. Раніше вже неодноразово з такими екскурсіями сюди приходили як підоблікові інспекції, так і учні професійно-технічних навчальних закладів, Черкаської вечірньої (змінної) школи та діти, схильні до правопорушень.
Про це повідомляє прес-служба управління Державної пенітенціарної служби в Черкаській області.
Організатори екскурсії переконані, що такий спосіб впливу на підлітків дуже дієвий. Про це свідчать розмови з учасниками після завершення огляду та анкетування, що проводять з ними. Результати показують, що для більшості неповнолітніх такі екскурсії стають «руйнівниками міфів» та ламають стереотипне уявлення про перебування за колючим дротом. Адже, не дивлячись на те, що нині слідчий ізолятор активно ремонтується і в коридорах та камерах переважають світлі кольори, загальну гнітючу атмосферу неволі кожен на собі відчуває сповна.
Обовязковою частиною екскурсії є демонстрація камер, де утримуються неповнолітні, та навчального класу - тобто умов, у які може потрапити підліток, переступивши межу закону. Для більшості екскурсантів справжнім відкриттям стає те, що всі, хто ще не закінчив школу, в обовязковому порядку продовжують навчання в ізоляторі.
Не стали винятком і діти, що цього дня приходили на екскурсію. По її закінченні вони зізнаються, що у стінах слідчого ізолятора навіть дихати важче. Начальник Соснівського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Черкаської області Ольга Корнієнко розповідає, що після відвідин СІЗО неповнолітні зазвичай ще довго діляться враженнями та зізнаються, що не хотіли б потрапити сюди як особи, що перебувають під слідством.
Будьте чемні