Статистичні дані свідчать, що відсоток недоношених дітей у Черкасах становить 4,7 %, в середньому по Україні — 4,5 %. Це означає, що кожна двадцята дитина народжується передчасно. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів головний лікар КЗ “Черкаський міський пологовий будинок “Центр матері та дитини” Володимир Зеленько.
“Навіть у розвинених країнах цей показник, на жаль, не буває нижчим, ніж 3,5 %. Звісно, ми намагатимемось довести свій відсоток до 4,5 (це, до речі, наш показник минулого року)”, – розповів Володимир Зеленько.
На його думку, причиною такої невтішної статистики є, зокрема, поширення екстракорпорального запліднення (ЕКО).
“Найчастіше та жінка, що не може завагітніти природнім шляхом, не може і виносити дитину. Як мінімум їй потрібен нагляд лікарів у стаціонарі або хоча б у денному стаціонарі. Але для наших жінок характерне несерйозне ставлення до рекомендацій лікарів. На жаль, потім це може спричинити передчасні пологи”, – сказав лікар.
Він зауважив, що у жінок, які довго лікувалися від безпліддя або невиношування, часто зустрічається і фізична недосконалість плоду. Серед дітей, що помирають у віці до одного року, недоношені діти складають більшість. За даними Держстату, у Черкаській області за 9 місяців цього року померло 63 дитини у віці до одного року, і це дуже непоганий показник (є регіони, де померло понад 100 немовлят).
“На щастя, у цьому році ми стовідсотково забезпечені сурфактантом (сумішшю речовин, яка допомагає відкритися легеням новонародженої недоношеної дитини, у якої вони не можуть відкритися самостійно)”, – зауважив Володимир Зеленько.
При цьому препарат, який коштує 14 тисяч гривень за флакончик, а за протоколом, новонародженому їх треба ввести одразу два, забезпечується бюджетним коштом.
Будьте чемні