585259_1_w_570

Сьогодні, 8 жовтня 1871 року селі Красенівка що на Чорнобаївщині народився Іван Піддубний, якому в майбутньому судилося стати шестиразовим чемпіоном світу з боротьби та прославитися у всьому світі, – пише Gazeta.ua.

Іван Піддубний як всесвітньо відомий борець відрізнявся від інших майстрів боротьби не тільки винятковою силою, але і витривалістю.

“У боротьбі все найголовніше: і руки, і ноги, і плечі, і шия, і спина, і живіт, і груди… і голова”,— любив він казати своїм учням. Секрет непереможності видатного богатиря полягав у чудовому поєднанні виняткових фізичних даних з високим спортивним стилем, який він сам виробив шляхом наполегливої й тривалої праці.

Проти нього виходили один за одним три борці-любителі. З першим він боровся двадцять хвилин, з другим — тридцять, з третім — сорок. Потім десять-п’ятнадцять хвилин бігав з двадцятикілограмовими гантелями в руках.

У дні, вільні від тренувань, його, за тогочасним методом фізичного загартування, садили на двадцять п’ять хвилин у так званий “докторський ящик” — парову ванну з температурою до п’ятдесяти градусів. За ванною був крижаний душ, після якого Піддубний відпочивав, закутавшись у теплі ковдри.

585259_5_w_1000
Пам’ятник Івану Піддубному в Чорнобаї

Усе своє життя Іван Піддубний, куди б його не кидала доля, щиро любив Україну. Коли в Росії йому видали паспорт із прізвищем “Поддубный” і національністю “русский”, то в тому документі чемпіон власноруч зробив виправлення — “Пиддубный” і “украинец”.

В Україні дотепер, коли хочуть охарактеризувати, якою силою володіє людина, кажуть, “наче Піддубний”.Отримавши вшосте титул чемпіона світу з боротьби, Піддубний на деякий час залишає спорт, одружується і повертається в рідне село.

585259_4_w_1000

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.