3003

Прес-служба Управління Національного банку України у Черкаській області повідомляє, що Національний банк України вводить в обіг 15 жовтня 2014 року пам’ятну монету номіналом 5 гривень «500-річчя битви під Оршею», присвячену переможній битві армії Великого князівства Литовського з військом Російської держави поблизу Орші (нині – територія Білорусі).

Перемога в Оршанській битві 1514 року зупинила наступ військ великого князя московського Василія III Івановича і мала велике міжнародне значення. Армія Великого князівства Литовського на чолі з князем Костянтином Острозьким складалася з польських, литовських, українських і білоруських військ.

3004
Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,54 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений. На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА, під яким рік карбування монети 2014 та номінал – п`ять гривень, у центрі – композиція з чотирьох мечів, що символізує військову співдружність чотирьох народів: польського, литовського, білоруського, українського. Місце перетину мечів увінчує стилізований вінок із дубового листя – символ військової слави і звитяги. Праворуч на монеті розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено символічну композицію битви, в основі якої – стилізовані фрагменти полотна Битва під Оршею, створеного невідомим учасником битви, праворуч зображено князя Костянтина Острозького та розміщено стилізовані написи: битва/під/оршею (угорі ліворуч), 500/РОКІВ (унизу праворуч).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Володимир Дем’яненко, Анатолій Дем’яненко.

Пам’ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

З питань придбання монети звертатись до Управління Національного банку України у Черкаській області (м. Черкаси, вул. О. Дашковича, 23).

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.