2

Наступної осені у Млієві на Городищині відбудеться фестиваль яблук. А репетицію до нього факультет харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ проведе цьогоріч – у Черкасах, на День міста.

– Ми пригощатимемо черкащан борщем, звареним за старовинним рецептом, із додаванням яблук, а також – особливим яблучним квасом, звареним за власною рецептурою, – розповіла декан факультету харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ Лариса Чепурда. – Крім того, усіх бажаючих ми навчатимемо техніці карвінгу – художнього вирізання на яблуках. Ці, а також багато інших цікавих заходів ляжуть у основу яблучного фестивалю, який ми плануємо організувати наступного року. Ідея виникла як результат етнологічних експедицій викладачів та студентів нашого факультету, де ми окремо вивчаємо етнологічну кулінарію.

Ми поставили собі за мету знайти досі невідомі  унікальності, які прославили наш край у минулому – і з’ясували, що у 19 столітті вкрай вишуканим і дорогим десертом за кордоном був наш яблучний мармелад, для виробництва якого найкраще підходили саме вирощені у нас яблука. Наш яблучний  мармелад транспортували до Європи у спеціальних ящиках і подавали на європейські столи нарізаним скибочками, присипаними цукровою пудрою – як особливий делікатес… Ми вирішили об’єднати усі унікальності черкаських яблук у фестивалі, який стане ще однією туристичною «родзинкою» нашого краю – і хорошою практикою для  наших студентів, що вивчають туризм, готельно-ресторанну справу, технологію харчування та бродильних виробництв. Провести фестиваль плануємо уже  наступної осені – у селі Млієв Городищенського району, на батьківщині  Левка Платоновича Симиренка, що популяризував один із найвідоміших нам сьогодні сортів яблук.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.