31 серпня 2015 року 265 народних обранців підтримали внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади в Україні. Серед них і представник від Черкащини Владислав Голуб. Днями він побував на окрузі й прокоментував своє голосування.
У Раді Європи конституційні новації привітали. Президент Порошенко назвав події в столиці “ударом в спину” (йдеться про загибель від бойової гранати військовослужбовців Національної Гвардії України), а голова парламенту Володимир Гройсман готовий взяти персональну відповідальність за результати цієї реформи.
Народний депутат України Владислав Голуб зміни зараховує до європейської моделі Конституції.
– Реформа з децентралізації влади передбачає, що Україна залишається унітарною державою. Проектом змін до Конституції України тільки припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який визначається окремим законом. Крім того, Закон про особливий порядок місцевого самоврядування запрацює тільки після складання сепаратистами зброї та ліквідації незаконних військових формувань і повного відновлення контролю над українським кордоном. Особливості місцевого самоврядування в Донбасі, згідно вже ухваленого закону, будуть тривати тільки три роки, – зауважує Владислав Голуб.
– Я голосував ЗА, бо люди, які кричать зараз про певну централізацію влади, в очі не бачили й не читали той проект змін до Конституції, який був проголосований, – говорить народний депутат Владислав Голуб. – Там запроваджується дієвий механізм децентралізації, коли всі повноваження дійсно будуть передані на місця. Передбачена повсюдність місцевого самоврядування. Це означає,що в межах своєї території громада буде регулювати усі правовідносини.
На питання, чи має законопроект недоліки, молодий політик відповів запереченням.
– Єдине, на що «урапатріоти» нарікають, то це на пункт про перехідні положення, – додає він. – Він передбачає особливості місцевого самоврядування, а не особливий статус – хочу підкреслити, в деяких регіонах. Закон вже діє, бо він ухвалений минулим скликанням парламенту. Й жоден депутат,який так категорично виступає проти цього положення, не зібрав жодного підпису за відміну цього закону, не звернувся до Конституційного Суду, немає постанови про скасування цього законопроекту. Тому все це популізм перед виборами. По-іншому назвати це не можна.
Політик нагадав, що пункт 16-й 92- ї статті чинної Конституції передбачає, що виключно законами регулюється особливий статус міст Києва, Севастополя та інших міст України. Тобто чинна редакція Конституції передбачає можливість створення особливих статусів. А якраз запропонованими змінами жодне територія не матиме ніякого особливого статусу.
– А законопроектом це буде ліквідовано, – наголошує нардеп. – Немає жодної небезпеки в проголосованих змінах. Це дійсно європейська модель децентралізації. Бо краще ніхто не знає й не вирішить проблеми громад, ніж вони самі. І тепер вони матимуть не просто владні повноваження для цього, а й фінансову незалежність.
Будьте чемні