Спеціальна обласна комісія, до числа якої входитимуть правоохоронці та представники фіскальних органів, упродовж двох тижнів перевірятиме роботу декількох теплопостачальних підприємств, які знехтували запровадженням енергоощадних технології і використовують у роботі понад 91% газу.
Про це журналістам повідомив голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко.
Ткаченко нагадав, що ціна на газ для споживачів має зрости у середньому на 40%. У Черкаській області функціонує 19 теплопостачальних підприємств. З них на 9-ти зростуть тарифи. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, затвердила нові тарифи, що призведуть до зростання вартості гігакалорії тепла для «Черкаситеплокомуненерго» на 18,7%, «Смілаенергоінвест» – 44,86%, «Смілаенергопромтранс» – на 55,34%, Канівське підприємство теплопостачальних мереж – на 27,64%, Уманьтеплокомуненерго – на 40,07%, Ватутінське комунальне підприємство теплових мереж – на 3,2%, Монастирищенський машинобудівний завод (дочірнє підприємство «Теплокомуненерго») – 4,3%.
Таку величезну різницю у відсотках подорожчання тарифів голова ОДА пояснює тим, що смілянське та уманське підприємства не підвищували тарифи з 2009 року.
Проте, проблема полягає не тільки у тому, що сміляни та уманчани отримають шок, побачивши свої платіжки за тепло. Основна проблема, за словами очільника області, полягає у тому, що підприємства не вкладали кошти у енергозберігаючі технології. Наразі підприємства споживають 91% газу, у той час, як уряд ставив завдання зменшити його до 70%. Тобто, у той час, як у Черкасах теплопостачальне підприємство, узявши кредит, запровадило технології для зменшення споживання газу, решта тепло постачальників по області навіть і не бралися до того, щоби заощаджувати паливо, натомість тільки нарощували борги. Тож діяльність цих підприємств і ефективність їх роботи за дорученням губернатора упродовж двох тижнів перевірятиме комісія із числа правоохоронців та представників фіскальних органів. Комісія має на меті не тільки виявити недоліки і прорахунки у роботі підприємств, але й висунути пропозиції щодо поліпшення їх роботи.
Будьте чемні