яр76
Фото Маріанни Немченко

Представників Служби автомобільних доріг в області, “Черкасиоблавтодору”, Департаменту ЖКХ мерії та КП “ЧЕЛУАШ” і СУ-525 зібрало сьогодні керівництво Державтоінспекції в області для того, аби обговорити результати обстеження доріг – стану дорожнього покриття, розмітки, знаків та іншого дорожного обладнання, – яке тривало упродовж місяця. Начальник ДАІ Ярослав Чубатюк емоційно пояснював, що вже півроку не може добитися, аби у місті бодай існуючі дорожні знаки стояли там, де треба, що дорожники і комунальники на приписи його служби не реагують. Дорожники і комунальники, у свою чергу так само емоційно жалілися, що їх недофінансовують і бензину не дають. Присутній тут же “Автомайдан” обіцяв, що “повернуться хлопці з АТО і проведуть люстрацію”.

Стан доріг: по області

У ході обстеження на автомобільних дорогах області виявлено та зафіксовано ямковість, напливи, колійність та інші руйнування дорожнього покриття загальною площею понад 30 тисяч кв/м, відсутні чи невідповідають вимогам нормативів близько 6 тисяч дорожніх знаків, потребує нанесення чи відновлення майже 2,5 тисячі кілометрів дорожньої розмітки, відновлення близько 12 км, та встановлення більше 6 км транспортного огородження, та ряд інших недоліків, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху.

Найгірший стан покриття проїзної частини спостерігається на автодорозі Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань. У першу чергу це ділянка автодороги з км 41+133 по км 49+000, де внаслідок значних пошкоджень асфальтобетонного покриття взагалі довелося перекрити правий проїзд для руху транспорту. Значні руйнування, напливи та просадки спостерігаються на цій же автодорозі у межах Уманського, Звенигородського й Тальнівського районів.

На дорогах загального користування області мають пошкодження, або відсутні взагалі, понад 6000 дорожніх знаків, у тому числі на дорогах державного значення.

яр
Фото Маріанни Немченко

По місту:

У ході обстеження вулиць міста Черкаси зафіксовано ямковість та інші деформації дорожнього покриття на переважній частині міських вулиць. Як приклад, це транспортна розв’язці «Лісова», вул. Піонерська (ділянка від вул. Благовісна до вул. Громова), вул. Р.Люксембург, вул. Вербовецького, вул. Сєдова, вул. Ватутіна, вул. 30 років Перемоги та багатьох інших. Найгірший стан проїзної частини на вулицях Сурікова, Б.Вишневецького (ділянка від вул. Ільїна до вул. Оборонна), Чигиринська (на перехрестях з вулицями Рябоконя, Подолінського та Пацаєва) та по всій протяжності вулиці Оборонна.

Готовність до зими

Дорожніми організаціями області на даний час заготовлено 1900 тонн технічної солі та 20020 м. куб. фрикційних матеріалів, що становить, відповідно, 32 % та 39 % від необхідної кількості. Паливо-мастильних матеріалів заготовлено менше 1 % від необхідної розрахункової кількості, що недостатньо навіть для одного виїзду снігоприбиральної техніки.

Запас технічної солі складає 17 % від необхідної розрахункової кількості (315 т), запас фрикційних матеріалів складає 14 % та становить 2899 т., паливо-мастильних матеріалів заготовлено лише 12 % від необхідної кількості.

Проведеною перевіркою встановлено, що для ліквідації зимової слизькості в місті Черкаси планується залучити 17 одиниць снігоочисної та посипочної техніки, 9 з яких на сьогоднішній день технічно несправні. В організації в наявності 2 тони бензину та 1 тонна дизельного палива, чого вистачить лише на 1 день роботи. Підприємством заготовлено 32 тонни піску та 270 тонн солі, що складає відповідно 17 % та 34 %.

Заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Сергій Майданюк заявив, що наразі фінансування відомства скоротилося, область отримала 52% коштів від потреби, а найголовнішим на сьогодні завданням для дорожників є ремонт мосту через Кременчуцьке водосховище, вартість робіт становить 90 млн грн. Про 12 млрд гривень на спорудження нового мосту, які колись обіцяв уряд, вже не йдеться.

яр2
Фото Маріанни Немченко

Директор “Черкасиоблавтодору” Олександр Северин поскаржився, що тільки на підготовку техніки до зими підприємству необхідно 5 млн гривень. Проте до зими область готова вже на 80%.

З’ясовували також, чому на дорогах немає розмітки. Як заявив директор Департаменту ЖКК Черкаської міськради Андрій Наумчук, за розмітку, нанесену минулого року, департамент розрахувався лише влітку цього року, а нині вже закуплена фарба і розмітка буде нанесена лише, якщо дозволить температурний режим. Проте Ярослав Чубатюк поцікавився, чи можна розмітку вже нанести наступного року, оскільки, якщо випаде сніг, її вже все одно не буде видно.

на
Фото Маріанни Немченко

Також у результаті дискусії Чубатюк дав 10 днів Департаменту ЖКК та КП “ЧЕЛУАШ” на перенесення дорожніх знаків відповідно до правил дорожнього руху, зокрема, на встановлення знаків “Пішохідний перехід” біля шкіл та лікарень. Начальник ДАІ зауважив, що розуміє – купівля нового знаку потребує коштів, проте він не бачить перешкод для перенесення існуючих знаків. Ярослава Чубатюка підтримали представники “Автомайдану-Черкаси”, які заявили, що готові перенести знаки самостійно, у разі, якщо цього не зробить балансоутримувач.

яр6
Фото Маріанни Немченко
загрузка...

Автор статті

Галина Березенко

головний редактор сайту

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.