На спеціальній дільниці № 710173 (100 виборців), що у Звенигородській центральній районній лікарні є лише одна кабінка для голосування, а на дільниці 710500 – недостатня кількість бюлетенів.

Про це повідомляють у ГМ “ОПОРА”.

Зауважимо, що згідно вимог ЦВК до приміщень дільничних комісій, кабін для таємного голосування для малих дільниць (із чисельністю виборців: до 500 осіб) має бути не менше двох, для середніх (від 500 до 1500 виборців) – не менше 4 та великих (понад 1500 виборців) – не менше 6. Для спеціальних виборчих дільниць вимоги такі ж, як і для звичайних, тобто на цій дільниці має бути не менше двох кабін для голосування.

Також у приміщенні цієї дільниці довгий час перебував міліціонер, що є порушенням закону. Зауважимо, що згідно ЗУ «Про вибори народних депутатів», зокрема ст. 85, ч. 2: «У разі вчинення правопорушень, за які законом встановлена відповідальність, голова або заступник голови дільничної виборчої комісії мають право запросити у приміщення для голосування працівника органів внутрішніх справ, який повинен вжити до порушника передбачених законом заходів та залишити приміщення для голосування. Перебування працівників органів внутрішніх справ у приміщенні для голосування в інших випадках забороняється».

Члени дільничної комісії це пояснюють тим, що міліціонеру на вулиці холодно, а іншого приміщення, де він би міг перебувати – немає. Нині – міліціонер вже покинув приміщення дільниці.

Також на окрузі № 200, у селі Степівка (ДВК № 710500) недостатня кількість бюлетенів. Так,  виборців на дільниці – 265, а бюлетенів – 260 та 264 (списки по одномандатному та загальнодержавному округах). Зазначимо, що згідно ст. 80, п. 8: «Виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі для кожної виборчої дільниці кожного одномандатного округу виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці відповідного одномандатного округу, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні».

загрузка...

Автор статті

Галина Березенко

головний редактор сайту

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.