Фестиваль «Дива святого Миколая» впродовж двох днів створював святковий настрій для черкащан.
Про це розповідає “ГромЧе”.
Зранку в суботу на Театральній площі Черкас кипить робота. Студенти Черкаського державного технологічного університету готують у величезному чані 300 літрів ароматного глінтвейну! Спонсором глінтвейну стала торговельна марка «Коблево», а воду та чани для напоїв допомогли організувати «Черкасиводоканал» та КП «Дирекція парків».
– Варимо його за класичним, перевіреним рецептом, – розповідає студентка Юлія Слободяник. – Спочатку закип’ятили воду зі спеціями. Тут і кориця, і гвоздика, і перець. Потім додали яблука, апельсини, вино…
Поруч еко-поселенці з Чигиринщини готують власне частування для гостей фестивалю – запашний чай із безлічі трав.
– Більшість трав – дикорослі, зібрані в урочищі Холодний Яр, а тому екологічно чисті та надзвичайно корисні, – ділиться секретами еко-поселенка Наталка Кравець. – Ми й самі споживаємо лише власні чаї. Багато років вже не п’ємо навіть зелений чай. На мій смак, наші місцеві натуральні збори набагато смачніші.
Паралельно триває робота над створенням чималенького солодкого бутерброду. Студенти готують його з використанням згущеного молока, а декорують цукровим привітанням із днем святого Миколая.
– Саме із свята святого Миколая ми розпочинаємо новорічні святкування в області. І дуже приємно, що до свята активно залучається громада, що так багато друзів готові нас підтримати, – зі сцени відкриває другий день фестивалю його організаторка, голова Громадянського руху “За процвітання Черкащини” Наталія Нетовкіна. – Для вас ми створили найдовший солодкий бутерброд довжиною 15 метрів та приготували частування, а для діток передбачили цікаву розважальну програму.
Головною родзинкою свята стало відкриття Резиденції святого Миколая, де є можливість поспілкуватися та сфотографуватися із святим. До Миколая підходять не лише дітлахи, а й дорослі.
– Я загадала Миколаю одне бажання і він пообіцяв, що здійсниться, – сміється студентка Юлія.
У вільну хвилинку Миколай розповідає нам про секрети, якими з ним ділиться відвідувачі Резиденції.
– Дітки розповідають як провели рік, як навчалися, слухалися батьків чи ні. Раджу їм виконувати настанови. А я перевірятиму роблять вони це чи ні, – пояснює Миколай.
Тим часом на площі святкове дійство розгортається на повну – зі сцени лунають українські пісні, колядки та щедрівки. Своїми виступами черкащан радують дитячі колективи, гості із Драбівщини та Чигиринщини.
У цей час у фойє обласного драматичного театру презентують власну виставку черкаські майстри хенд-мейду. Серед цікавинок – прикраси, м’які іграшки, новорічні прикраси на ялинку та безліч цікавих та ексклюзивних сувенірів. Неймовірний аромат веде до столикамайстрині Оксани Лугині.
– Річ у тім, що усі сувеніри обробляємо натуральними спеціями. Тут і кориця, і ваніль, і кава, – з посмішкою пояснює дівчина.
Ще одна черкаська майстриня демонструє справжнє диво – так званий дощовик, а по-суті палицю, що містить крупи усередині і видає звуки, схожі на шум дощу.
– Дощовик використовується для заспокоєння дітей, у заняттях йогою, при медитації. Секрет у тому щоб крупи пересипалися поволі, – пояснює черкащанка.
Тут же, неподалік працює столик, де кожен із майстрів по черзі дає охочим майстер-клас із виготовлення новорічних іграшок, сувенірів, поробок. Та найбільше уваги привертає столик із виробами вихованців Ватутінського будинку-інтернату «Отчий дім».
– Усі ці роботи продаються із благодійною метою. Початкова ціна – від 10 гривень, – пояснює волонтер Альбіна. – Кошти, виручені від продажу, будуть спрямовані на закупівлю теплих речей та продуктів для сиротинці у зоні АТО. Черкащани дуже активно купують роботи і активно жертвують на допомогу дітям.
Поруч є можливість придбати і дитячі малюнки на новорічну тематику.
– Ці роботи такі теплі… І прекрасно, що виставка благодійна, – ділиться враженнями черкащанин Володимир Книш. – Сьогодні, як ніколи, ми повинні об’єднуватися, щоб допомагати ближнім.
У цей час у фойє театру для діток розпочинається ігрова програма. Малеча залюбки виконує завдання, бешкетує…
– Ми випадково зайшли на хвилинку, побачивши свято на площі. А тепер, схоже, застрягли на кілька годин! Дитина у захваті від свята, – спостерігаючи за малюком, розповідає Марина Прилуцька.
На площі тим часом активно пригощаються частуваннями.
– Ми зараз бідні. Тому дуже вдячні за можливість посвяткувати. Ось я і дітям-сиротам із нашого будинку узяла цих солодких бутербродів. Смачно, – каже черкащанка Світлана Митрофанівна. – А чай який запашний!
Загалом за час свята черкащанам вдалося з’їсти 15 метрів солодкого бутерброду та випити 300 літрів ароматного глінтвейну та дещо менше трав’яного чаю.
– Ми учора були на святі і нам дуже сподобалось. Особливо театралізоване дійство, колядки. Дитина була дуже задоволена. Сьогодні знову прийшли і не пожалкували. Малому дали чаю, бутерброд. А скільки вражень! Що ще малечі потрібно для щастя? – з посмішкою каже Оксана Сидоренко.
Тим часом свято добігає кінця. На сцені з’являється організатор – Наталія Нетовкіна.
– Ми в цьому році вперше відкрили у Черкасах резиденцію святого Миколая, зробили найдовший солодкий бутерброд. А ще – багато людей почули які у нас є таланти. Це і талановиті маленькі художники, з чиїх робіт ми сформували цікаву виставку, і майстри, що презентували власні чудові роботи. Тож головне диво цього фестивалю – наша з вами енергія любові, яка йде від серця до серця.
На сцену Наталія Нетовкіна запрошує зірок «Х-фактору» та шоу «Україна має талант» Дарину Ковтун та Євгена Хмару. Не зважаючи на легкий дощик, вони вражають черкащан чарівною музикою та виконанням українських та французьких пісень. Завершальною ноткою фестивалю «Дива святого Миколая» став виступ гурту мандрівних дяків «Вертеп».
Підбиваючи результати фестивалю, голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» запевнила, що дійство стане традиційним для Черкас.
– Я мрію, що наступного року ми зберемо вже повну площу, а День Святого Миколая буде святкувати вся Черкащина, – поділилася планами Наталія Нетовкіна.
Будьте чемні