Фото з групи "Хрещатик Черкаський" у Facebook

Для фінансування реконструкції вулиці Хрещатик буде задіяно три канали: кошти міського та обласного бюджету та кошти бізнесових структур. Загалом планується витратити 30 млн гривень.

Про це повідомив міський голова Сергій Одарич під час прес-конференції.

– Це кошти міського бюджету. Ми плануємо спрямувати близько 17 млн. грн. на цей проект. Кошти обласного бюджету будуть спрямовані на реконструкцію будівель, які перебувають в обласній власності. Зокрема приміщення “Черкаського краю” – це обласна власність, тому цілком логічно, якщо обласний бюджет виділить кошти і профінансує частково виконання робіт по фасаду, по його реконструкції. Третє джерело – це кошти бізнесу, кошти установ, які там працюють, – розповів мер міста.

Сергій Одарич також сподівається, що до цього проекту долучаться і власники квартир.

– Міьский бюджет готовий додатково їм допомогти, якщо буде створено об’єднання співвласників, то ми готові співфінансувати проекти по утепленню фасадів і  реконструкції їхнього зовнішнього вигляду, – зауважив очільник Черкас.

Перші роботи на вулиці Хрещатик планують розпочати вже у квітні-травні. Основна ж маса робіт припаде на середину літа. А вже відреконструйовані три квартали (ділянки від садиби Щербини – будівлі РАГСУ на вулиці Леніна до вулиці Байди Вишневецького) мають потішити черкасців до початку грудня.

Також під час прес-конференції міський голова зазначив, що він залишився дуже задоволеним обговореннями концепції реконструкції вулиці. Проте наразі залишаються 2 дискусійні моменти, які й досі викликають розбіжності у баченнях:

– паркування автівок;

– заміна зелених насаджень.

Частина представників бізнесу вважає, що без “кишень” для автомобілів, без паркувальних місць бізнес не має шансів на розвиток, оскільки втратить клієнтів. Але за словами міського голови, досвід більшості країн демонструє інше. Практика показує, що саме пішохідні вулиці є найбільш успішними для бізнесу.

– Звичайно, коли мова йде не про продуктовий супермаркет, куди людина приїжджає раз на тиждень, закуповує продукти, або не про оптовий ринок, де людина, наприклад, купує мішок картоплі. Тут автомобіль має бути поруч. Але якщо говорити про бізнес закладів харчування, про бутіки одягу чи прикрас, то найуспішніше такі заклади розташовувати саме на пішохідних вулицях, – сказав мер.

Сергій Одарич стверджує, що на такі вулиці клієнт не приїжджає цілеспрямовано в магазин. Він їде туди з родиною, нікуди не поспішає, у 99% випадків перебуває в позитивному настрої. У такому стані він найбільш налаштований на здійснення купівлі, зокрема і коштовних речей. Щодо закладів харчування, то черкаський мер переконаний, що людина, яка прибуває туди пішки або на таксі, залишає там більше грошей, ніж коли вона “підрулює на автомобілі, і потім вони сидять з дружиною і визначають, хто ж сьогодні пиво п’є, а хто не п’є. Цих дискусій немає, вони спокійно спілкуються, харчуються”.

Також проектом передбачено облаштування двох великих підземних паркінгів. Перший – перед бібліотекою (розрахований на 300-350 парковочних місць). Наразі розглядається варіант, заїзду та виїзду у паркінг з боку Смілянської, щоб не задіювати у цьому вулицю Хрещатик. Другий підземний паркінг буде розміщуватися за обласною радою (розрахований на 600-800 автомобілів).

Щодо другого дискусійного моменту – пропозиції заміни зелених насаджень, знесення старих дерев і висадки нових на Хрещатику, Сергій Одарич зазначив, що йому важко зрозуміти і пояснити логіку таких заперечень.

– Люди, які про це говорять, забувають, що дерева, як і люди, мають обмежений вік. Вони бувають, як і люди, молодими, дорослими і старими. А термін життя дерев в умовах міста суттєво нижчий, ніж на природі. Майже усі дерева на цій вулиці вже досягли граничного віку. Під час минулорічної ревізії екологічної інспекції зі 168 дерев «живими» (які не підлягають знесенню) виявили лише 30. Тобто все одно через 3-4 роки ці дерева доведеться зносити, оскільки вони будуть становити загрозу для людей, – розповів очільник міста.

Замінювати “хаотично” висаджені “старі” дерева міський голова хоче однотипними дорослими деревами, які вже через рік будуть мати нормально сформовано крону.

– Мова йде не про маленькі саджанці, які ще будуть рости десять років, щоб дати тінь, а про дорослі дерева, які на перший-другий рік матимуть нормальну сформовану крону. Це додасть вулиці краси та забезпечить їй нормальний затінок, – заявив Одарич.

Також мер повідомив, що на цьому тижні стаціонарно має запрацювати група управління проектом. Її планують розмістити в одному із приміщень безпосередньо на вулиці Хрещатик. Вона буде функціонувати до завершення реконструкції.

Варто відзначити, що ще один дискусійний момент, а саме – відсутність архітектора проекту – міський голова уникає коментувати.

загрузка...

Автор статті

Один Коментар

  1. ирина
    ирина at | | Reply

    бредовая идея! есть деньги куда тратить (и без глупых откатов) И ослу понятно,что на услугах всегда можно “нагреть” руки!Стройте соц.жилье(для молодых людей),развивайте бизнес( ищите инвесторов)….дороги отремонтируйте,больницы,школы….

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.