70

До країн ЄС черкаські студенти поїдуть у рамках кількох масштабних проектів, які впроваджує ЧДТУ.

 

– Передовсім, група студентів протягом одного семестру навчатиметься в університетах Норвегії – у рамках Норвезько-Євразійського проекту «Water Harmony Project», – зазначає начальник відділу міжнародних зв’язків ЧДТУ Дмитро Тележинський. –  Проект, у якому беруть участь університети Норвегії, Німеччини, Польщі, Китаю, Шрі-Ланки та України, передбачає міжнародні обміни студентами: таким чином, поки наші магістри навчатимуться у Норвегії, ми прийматимемо групу норвезьких студентів. Проект передбачає гармонізацію навчальних планів університетів України, Білорусії, Казахстану, Таджикистану і Норвегії у напрямку підготовки спеціалістів з очищення природної води, очистки промислових та побутових стічних вод. Таким чином, на кафедрі хімії та водоочищення ЧДТУ, цьогоріч було відкрито нову перспективну спеціалізацію – з водопідготовки. Ця кафедра реалізує ще один проект, пов’язаний із якістю води, який фінансує Міністерство закордонних справ Норвегії. У рамках цих двох проектів, наші магістри, аспіранти і викладачі мають можливість вивчати технології водоочищення у Норвегії, Польщі, Німеччині, Китаї, Шрі-Ланці, а також проводити спільні наукові дослідження разом із норвезькими вченими.

У цьому році наші студенти, за рахунок гранту ЄС, уже поїхали на навчання до Варненського університету менеджменту (Болгарія) – а у нас оголошено новий конкурс, на отримання гранту від Шауляйського університету (Литва). Двостороння угода, укладена в рамках проекту  «Еразмус+», який також реалізує ЧДТУ, дає можливість навчатися у найбільшому виші Північної Литви протягом одного семестру для студентів факультету економіки та управління,  інформаційних технологій і систем, факультету електронних технологій.

Із цього року у ЧДТУ починає діяти також програма отримання подвійного диплому  – спільно із  одним із найбільших вишів Польщі –  польським державним університетом Люблінська політехніка. Магістерська програма цього вишу  передбачає два роки навчання – але наші магістри зможуть навчатися лише один рік – їм буде зараховано дисципліни, здані після першого року навчання у ЧДТУ. Першу спробу було зроблено торік – для  студентів будівельного факультету, цьогоріч же таку можливість розширено практично для всіх студентів ЧДТУ.

 

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.