http://photo.unian.net

Охочим купити валюту у черкаських відділеннях банків необхідно затратити чимало часу, аби досягнути поставленої цілі. Далеко не в усіх у банках є іноземна валюта на продаж. Тож черкасцям, яким пощастило знайти таку банківську установу, доводиться вистоювати довжелезні черги, щоб придбати гарантовані Нацбанком пару сотень доларів, – повідомляє “Економіка сьогодення”.

EXIF_JPEG_T422

Незважаючи на запроваджене Національним банком України обмеження продажу валюти одній особі в один операційний (робочий) день до суми, що не перевищує в еквіваленті 3000 гривень, яке мало стабілізувати ситуацію з купівлею іноземної валюти, не ліквідувало дефіциту останньої. Протягом двох тижнів вільно купити валюту фактично неможливо.

Це стосується не лише долара. У банках також відсутні євро, англійський фун, польський злотий та ряд інших валют. Найпростіше придбати виявилося російський рубль. Але з доларом, курс якого практично в усіх банках завмер на позначці у 13 гривень за долар, найпроблематичніше.

– Я зранку обійшла уже шість банків і ніде немає долара, – розповідала в черзі одного із черкаських банків пані Люба. – Тут стою уже близько години. Вчора вдалося купити 100 доларів в Отіпі…

У банківських відділеннях, де є валюта, запроваджують свої правила на її покупку. Окремі банки обмежують покупку до 100 доларів в одні руки, не зважаючи на те, що на “лімітовані” 3 тисячі гривень повинні відпустити 230 доларів, як те гарантує регулятор. Такий підхід створює лише ще більші черги, адже вправні черкасці займають чергу двічі, або стають у кількаі черг до різних кас, оскільки відмовити придбати “законні” 200 доларів на одне прізвище у паспорті ніхто не ризикує. Про ще 30 доларів можна навіть не запитувати, бо у банках, як виявляється, немає дрібних купюр.

Враховуючи валютний ажіотаж, банки й собі намагаються знайти вигоду. У багатьох відділеннях банків відвідувачам, які хочуть купити валюту, пропонується відкрити відповідний банківський рахунок.

Така ситуація спостерігалася у відділеннях Укрсиббанку, Сбербанку Росії та UniCredit Bank (ПАО “Укрсоцбанк”). Ставши клієнтом банку вам гарантована покупка “зелених”. При чому, якщо у відділенні UniCredit Bank валюту могли купити всі відвідувачі, а перевага новозаохочених клієнтів банку полягала у покупці валюти в окремих віконечках без черги. То в інших банках купити долари не ставши клієнтом банку практично неможливо. Адже клієнтам – в першу чергу (а черга немала). Тому черкасці без вагань поповнювали ряди клієнтів банків.

У черкаських відділеннях Сбербанку Росії протягом двох тижнів пропозиції по купівлі долара змінювалися неодноразово. То відвідувачам пропонувалося відкрити поточний рахунок з можливістю забрати свої 200 доларів наступного дня, то пропонувалося купувати по 200 доларів, відкривши депозит на чотири місяці. Сьогодні у цьому банку долар можна було придбати, відкривши депозит терміном на один місяць.Які вказівки керівництва будуть завтра – ніхто передбачить не може.

У багатьох банківських установах сьогодні доларів не було зовсім. Кореспондент сайту “Економіка Сьогодення” відвідав 8 банківських установ, але купити долар йому не вдалося. В окремих відділеннях після обіду навіть припинили відкривати рахунки відвідувачам, які хотіли придбати долар. За чутками, у банках чекають на завтрішні торги на Міжбанку, де Нацбанк обіцяє провести інтервенцію для населення.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.