Вікопомною датою в історію України увійшов день 17 лютого 1944 року. Ціною десятків тисяч життів була здобута перемога в Корсунь-Шевченківській битві, яка за своєю історичною значимістю стоїть поряд зі Сталінградською битвою та увійшла в історію, як «Сталінград на Дніпрі».
Про це інформує прес-служба Черкаської обласної державної адміністрації.
Боротьба за знищення німецько-фашистських військ, оточених в районі Корсунь-Шевченківського, була надзвичайно жорстокою і здійснювалася в складних бойових погодних умовах. У цьому вогняному котлі опинилася і, волею долі, стала свідком значна територія Лисянщини та її жителі.

Усього в кільці наших військ перебувало десять дивізій, вісімдесят тисяч солдат й офіцерів противника, одна тисяча вісімсот гармат і мінометів, до двохсот п’ятдесяти танків та багато іншої військової техніки.
Восьмого-десятого лютого ворог намагався в шалених атаках вирватися з оточення. Одночасно на зовнішньому кільці велися важкі бої зі значними ворожими танковими силами, які намагалися прорватися до оточених.
11 лютого противник, у складі восьми танкових і восьми піхотних дивізій, перейшов у наступ та потіснив наші війська в районі Лисянки. Але контрударами обох Українських фронтів ворога було зупинено. Дванадцятого лютого німецькі війська, що були оточені, прорвались в районі Шендерівки. Відстань між оточеними військами німців і військами ззовні скоротилася до десяти-дванадцяти кілометрів. Це був найбільш критичний день битви.
Починаючи з 14 лютого, фашисти готували прорив через Шендерівку, Комарівку на Лисянку двома колонами. В одну входили залишки танкової та піхотних дивізій і мотобригади. З цією колоною хотіли прорватись до Лисянки німецькі генерали та старші офіцери.

Друга колона складалась із залишків піхотних дивізій. Їм було наказано наступати через Журжинці на Лисянку. І цим самим відвернути увагу від головної колони. Особливо тяжкими були бої в ніч із 16 на 17 лютого, коли фашисти під прикриттям снігової бурі направились до Лисянки. Радянські війська – танкісти, мотопіхота, кіннота нанесли ворогу смертельного удару.
На ранок сімнадцятого лютого 1944 року з усім ворожим угрупуванням було покінчено.
В ході боїв ворог втратив п’ятдесят п’ять тисяч солдат й офіцерів, вісімнадцять тисяч було взято в полон. 18 лютого Москва салютувала двадцятьма артилерійськими залпами на честь перемоги радянських збройних сил.
Щоб ці події не згасли в пам’яті нащадків через роки, для увіковічнення подвигу героїв військово-патріотичні заходи допомагають відтворити героїчні сторінки історії.
17 лютого 2013 року в адміністративних межах Журжинецької та Почапинської сільських рад Лисянського району на знаменній висоті 239 Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Київський клуб «Червона Зірка» проведено військово-історичну постановку бою Корсунь-Шевченківської наступальної операції, що завершилась 17 лютого 1944 року розгромом фашистського угрупування. В реконструкції бою взяли участь більше сотні бійців. Вони мали обмундирування та озброєння, відповідне тогочасним реаліям. Численні постріли та гарматна канонада додавали правдоподібності та реалістичності. Такі заходи є даниною вшанування подвигу ветеранів Великої Вітчизняної війни і неперевершені своєю наочністю, адже наша молодь мала можливість відчути і пережити ті події.
У заходах взяли участь керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, громадськість Лисянщини, делегації з Корсунь-Шевченківського, Звенигородського, Городищенського, Маньківського та Жашківського районів.
Будьте чемні