Села Красносілля та Суботів дали свою згоду на об’єднання з Чигирином. Суботів уже провів, а Красносілля має провести сесії, де депутати голосують за таке рішення своїх громад. Експерти переконані, що такий варіант об’єднання є вкрай вигідним і для сіл, і для майбутньої громади в цілому.

– 26 липня у обох селах Чигиринщини відбулися громадські слухання, на яких ми озвучили перспективи для цих сіл при різних моделях об’єднання, – зазначив  Микола Гулько, радник з питань місцевих фінансів Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.  – Зокрема, за умови об’єднання із Чигирином, тільки від одного Чигирина додатково зайде у вигляді ПДФО не менше 18,6 млн.грн. Це надходження лише від Чигирина у доходи ОТГ, від сіл які можуть увійти до ОТГ – заходить до громади від 0,8 до 1,5 млн. гривень.

– Досі у Чигиринському районі не було створено жодної громади, – констатує радник з децентралізації Черкаського ЦРМС Сергій Гончар. – Наразі там почались процеси утворення і Чигиринської, і Медведівської ОТГ (об’єднатись із Медведівкою погодилась Головківка та Зам’ятниця). Обидві громади мають великий потенціал. Навіть з точки зору туризму –  Чигиринська ОТГ може розвивати лінію історичної спадщини Богдана Хмельницького, а села, що увійдуть до Медведівської ОТГ (Головківка, Зам’ятниця, Худоліївка, можливо –  Мельники, Новоселиця)  – Холодного Яру. Сподіваємось, об’єднавчі процеси щодо цих двох потенційних громад стануть стимулом для формування нових ОТГ Чигиринщини, у чому наш центр планує надавати всіляку консультативну допомогу.

загрузка...

Автор статті

Оксана Савіцька

Медіаконсультант

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.