
Черкаське ПАТ «Азот», яке входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), запустило цех А-5 із виробництва аміаку.
Про це повідомив Голова правління ПАТ «Азот» Віталій Скляров.
«Наприкінці серпня ми призупинили цех А-5 із виробництва аміаку на капітальний ремонт. Після завершення раніше запланованих робіт, ми вжили додаткових заходів для зниження витратних коефіцієнтів і забезпечення надійної роботи обладнання. Таким чином, ми ефективно скористалися вимушеним призупиненням виробництва у зв’язку з несприятливою кон’єктурою ринку. Як тільки на ринку мінеральних добрив окреслилися позитивні тенденції, ми вирішили відновлювати виробництво. Наразі Черкаський «Азот» запустив цех А-5, наступним буде цех із виробництва карбаміду», − розповів Віталій Скляров.
За час капремонту Черкаський «Азот» провів ремонтно-відновлювальні роботи печі первинного риформінгу і котлів-утилізаторів, замінив трубні пучки в теплообмінних апаратах, додатково встановив секцію холодильника-конденсатора синтез-газу. Крім того, підприємство провело детальну діагностику стану різних апаратів із метою визначення ресурсу їх роботи і своєчасного ремонту. Роботи проводилися із залученням підрядних організацій, у тому числі зарубіжних − ВАТ «НДІК» (Росія), MOURIK International BV (Нідерланди).
У результаті проведених робіт підприємство отримає істотне зниження витрат. «Ми очікуємо, що тепер на виробництво 1 тонни аміаку будемо витрачати менше електроенергії − на 0,6 кВтг / тн, а також менше знесоленої води − на 0,09 м3 / тн», − прокоментував технічний директор ПАТ «Азот» Віктор Олійниченко.
Також у ході ремонту підприємство провело підготовчі роботи з впровадження нового інноваційного проекту на агрегаті аміаку в цеху А-5, який буде реалізовуватися у 2014 році. «Це проект з установки двох випарних конденсаторів аміаку компанії Baltimor Air Coil», − пояснив Скляров.
Нагадаємо, що на Черкаському «Азоті» працюють два цехи аміаку: А-3 (два агрегати) і А-5 (один агрегат). Потужність цеху А-3 становить 1200 тонн на добу, а цеху А-5 – 1700 тонн на добу.
У 2013 році холдинг OSTCHEM інвестував у Черкаський «Азот» 222 млн. грн. Із них у планові капітальні ремонти − 127 млн. грн., в інвестиційні програми − 17,5 млн. грн., а в модернізацію − 72 млн. грн. Більше 5 млн. грн. підприємство спрямує на поліпшення умов роботи.
Раніше прес-служба Group DF заявляла, що у 2014 інвестиції в чотири підприємства в OSTCHEM становитимуть близько 1,4-1,5 млрд. гривень.
ДОВІДКА: ПАТ «Азот» (Черкаси), що входить до холдингу OSTCHEM (Group DF), спеціалізується на виробництві азотних мінеральних добрив (аміак, карбамід, аміачна селітра, КАС), капролактаму, іонообмінних смол та іншої продукції. На підприємстві працює близько 4,5 тис. співробітників. Підприємство застосовує новітні технології очищення води, використовує технологію зворотного осмосу, ультра- і нанофільтраційні установки, а також замкнуту систему водоспоживання – без скидання стічних вод у річки регіону. У 2012 році «Азот» реалізував проект реконструкції будинку культури «Дружба народів» і центральної площі міста. За підтримки підприємства у місті триває ремонт кількох доріг та закупівля громадського транспорту для міста.
OSTCHEM об’єднує підприємства азотної хімії Group DF: ПАТ «Азот» (Черкаси, Україна), ПАТ «Концерн СТИРОЛ» (Горлівка, Україна), ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» (Сєвєродонецьк, Україна), ПАТ «Рівнеазот» (Рівне, Україна). Напрямок дистрибуції мінеральних добрив представлений компанією «УкрАгро НПК», а транспортування – морським спеціалізованим портом «Ніка-Тера».
Group DF – диверсифікована міжнародна група компаній, бізнес якої представлений в 11 країнах Європи та Азії. Основні напрямки діяльності Групи – азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси. Зокрема, Group DF – один із найбільших інвесторів у хімічну промисловість та енергетику на території Східної Європи. Також група розвиває активи у сферах сільського господарства, медіа, виробництва кальцинованої соди, енергетичної інфраструктури та нерухомості. Стратегія Групи – консолідація та трансформація галузей промисловості з метою підвищення конкурентоспроможності України на світовому ринку. Прагнучи бути прозорою та зрозумілою для фінансових інститутів і ринків капіталу, Група впроваджує міжнародні стандарти корпоративного управління. Загальна кількість працівників на підприємствах Group DF перевищує 100 тис. чоловік.
Засновником і власником Group DF є відомий український бізнесмен Дмитро Фірташ.
Будьте чемні