2969-1

На Черкащину з робочим візитом приїхав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич із метою проведення в обласному центрі наради з актуальних питань у сфері освіти, охорони здоров’я та культури, – повідомляє прес-служба ОДА.

Напередодні, 9 жовтня, Олександр Максимович відвідав Канівщину, аби оглянути родзинки славетної Шевченківської землі.

Під час огляду історичних місць Олександр Сич зазначив, що Канів має стати родзинкою культурного середовища України, щоб до міста приїжджали не лише жителі інших регіонів держави, а й усього світу. Для цього, запевнив він, потрібно покращити міську інфраструктуру й таким чином забезпечити комфортні умови для мешканців міста, області і для туристів.

Побувавши в міському Будинку культури, який наразі готовий на 75-80 %, Віце-прем’єр-міністр зауважив:

– Ми маємо думати не лише, як профінансувати завершення робіт, а й як розумно експлуатувати заклад. Це має бути культурно-мистецький центр навіть не регіонального, а загальнодержавного чи міжнародного значення, де можна було б проводити наукові форуми, мистецькі фестивалі та інші заходи.

У складних умовах, в яких нині перебуває Україна, непросто віднайти ресурси, тож обіцяти, що вже завтра будуть виділені десятки мільйонів на реалізацію цього та інших проектів області – не береться.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко зазначив, що на утримання міського Будинку культури необхідно близько 3 мільйонів гривень на рік. Ці витрати можна компенсувати за рахунок роботи міських гуртків, проведення обласних заходів та залучення коштів державного бюджету. Окрім того, розглядається питання використання альтернативних видів палива для економії фінансових витрат.

Олександр Сич наголосив, що держава допомагатиме у реалізації проектів, але використання усіх виділених коштів буде жорстко контролюватися.

– Якщо ж ми бачимо, що держава не в змозі осилити фінансування того чи іншого об’єкта, потрібно залучати приватного інвестора, звісно, обумовлюючи певні обставини. Вони мають бути вигідні і місцевій громаді, і державі, яка робитиме все можливе, щоб проекти, в які вкладені великі суми, не були змарновані, – зазначив Олександр Максимович.

Гості та жителі Канівщини вклонилися могилі Тараса Шевченка, поклавши до підніжжя пам’ятника квіти, та вшанували хвилиною мовчання пам’ять Великого пророка.

Сьогодні Віце-прем’єр-міністр зустрівся зі студентами та викладацьким складом Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та провів семінар-нараду з актуальних питань державної політики у сфері освіти та культури за участю представників Міністерства освіти і науки, Міністерства культури, відповідних спеціалістів з Черкащини.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.