У боротьбі зі злочинністю, згідно оцінки Уряду за підсумками першого півріччя, Черкаська область лідирує серед інших областей України. У цілому криміногенну ситуацію регіону завдяки спільним зусиллям влади та органам місцевого самоврядування з правоохоронцями вдалося стабілізувати, а рівень загальної злочинності є нижчим загальнодержавних показників. Утім, як наголосив голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб під час засідання колегії, ще є над чим працювати.
Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
– Цього року в області вже скоєно 42 умисних вбивства та стільки ж зареєстровано випадків нанесення тяжких тілесних ушкоджень, – констатував Сергій Тулуб. – Тривожить і стан розкриття фактів крадіжок та шахрайства, від яких найбільше потерпають не надто забезпечені громадяни – пенсіонери, безробітні та школярі. При цьому лише третині осіб пред’явлено звинувачення.
Особливо гостро в житті суспільства постала проблема, пов’язана з наркоманією. Так, за словами очільника області нині немає принципових зрушень у вирішенні цієї проблеми. З початку року було виявлено більше 800 злочинів у сфері обігу наркотиків.
– Для боротьби з наркоманією нам треба підняти всю громаду, – наголосив Сергій Тулуб.
На високому рівні залишається і рецидивна злочинність. Так, кожен сьомий злочин в області скоюють ті, хто свого часу вже притягувався до кримінальної відповідальності.
– Основна причина цього явища в тому, що ті хто звільнився із місць позбавлення волі залишаються без роботи та житла. Ніхто не займається їхніми проблемами, – сказав Сергій Тулуб.
Для покращення ситуації у боротьбі з кримінальними злочинами на Черкащині діє «Програма профілактики злочинності в області на 2011-2015 роки». Утім, як зазначив керівник Черкащини, окремі посадовці зволікають із виконанням заходів програми. Зокрема, це керівники Маньківської, Корсунь-Шевченківської, Христинівської та Черкаської районних рад і Смілянської міської ради.
Як повідомив начальник управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області Володимир Ліпандін, нині вдається предметно впливати на стан криміногенної ситуації області та досягати певних результатів у боротьбі зі злочинністю.
– Упродовж восьми місяців 2013 року на 6,7% зменшилась кількість умисних вбивств (42 проти 45) та на 36,4% умисних тяжких тілесних ушкоджень (42 проти 66). Майже у двічі зменшилась кількість розбоїв (27 проти 53) та вимагань (4 проти 27), також на 21% зменшилась кількість грабежів (241 проти 305), – розповів Володимир Віталійович. – Утім, спостерігається незначний зріст злочинів у сфері господарської діяльності. Їхня кількість зросла з 86 до 115.
З початку року працівниками міліції перевірено 548 розважальних та 432 навчальні заклади. У результаті міліціонери виявили 13 фактів незаконного збуту та 3 факти зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин. Також черкаські правоохоронці провели 90 зустрічей зі студентами та учнями та перевірили 151 неповнолітнього, які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ.
На території області в органах місцевої влади зареєстровано 270 громадських формувань з охорони громадського порядку загальною кількістю 4753 особи.
– З початку року члени громадських формувань брали участь у проведенні 1351 рейду. За їхньої участі затримано 402 правопорушники адміністративного законодавства та 201 порушник кримінального законодавства, – підкреслив Володимир Ліпандін.
Сергій Тулуб наголосив, що нині для подальшої боротьби зі злочинністю необхідно об’єднати зусилля правоохоронних органів, керівників районів та міст із громадськими організаціями.
Будьте чемні