Три літні школи та прес-тури для ЗМІ, що хочуть побачити передовий досвід з децентралізації та навчитися правильно розповідати своїм читачам (глядачам, слухачам) про реформу, тривають по 5 днів. Протягом цього часу журналісти живуть у агросадибі, відвідують ОТГ (та цікаві об’єкти у громадах), слухають лекції запрошених медійних гуру, як правильно доносити ідеї реформи до своїх аудиторій.

Наразі відбулися уже 2 таких медіа-школи, учасники яких побували у Білозірській ОТГ, де відвідали відкритий там ЦНАП, Білозірську Академію Футболу, Будинок культури, та зустрічалися з головою сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу, що працює у громаді. В ході медіа-школи учасники брали інтерв`ю у сільських мешканців сіл Думанці та Чубівка щодо їх думок з питань децентралізації, охорони  здоров`я та місцевого економічного розвитку.

Про підготовку матеріалів, журналістські розслідування проблемних питань, нові медіа для висвітлення проблем села, роль журналістів у висвітленні реформ розповіла теле- та радіо-журналіст, блогер, медіа-тренер, учасниця журналістського руху «STOP ЦЕНЗУРІ!» Наталія Соколенко.

А про хід та особливості проведення реформи децентралізації на Черкащині розповів Сергій Гончар, радник з питань децентралізації Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Протягом усієї тривалості навчань, журналісти жили у агросадибі «Добра хата» (с. Чубівка), де їли здорову їжу, проводили дискусії та вечори біля багаття, брали участь у фото-сесіях в українських костюмах, їм проводили екскурсії та майстер-класи,  тощо. Такий цікавий проект – за підтримки  фінансової підтримки  Фонду ЗМІ Посольства США – реалізує ЧОГО «Ресурсний центр АНГО». Третя медіа-школа відбудеться 25-29 серпня, для участі уже сьогодні необхідно заповнити анкету-заявку (на сайті http://ango.org.ua) і надіслати її за адресою asim.cherkasy@gmail.com

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.