Спостерігачами ОПОРИ вже виявлено два порушення, зокрема у селищі Вільшана (ДВК № 710011) та с. Веселий кут (ДВК № 710565). Так, у першому селі на дільниці є лише одна переносна скринька, а в другому – бюлетені привезли в розпакованому вигляді з сільської ради, де вони і зберігалися, хоча вони мали бути в сейфі на дільниці.

Про це йдеться у повідомленні ГМ “ОПОРА”.

Так, згідно статті 83, п. 6 ЗУ «Про вибори народних депутатів»: «Кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок».

Також на дільниці № 710011 відсутня табличка дільничної комісії.

А у селі Веселий кут на дільниці № 710565 бюлетені машиною привезли в розпакованому вигляді. Вони зберігалися в сейфі сільської ради. Зазначимо, що згідно закону, ст. 82, п. 13: «Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні дільничної виборчої комісії в сейфі (металевій шафі), який опечатується на тому ж засіданні комісії стрічкою з проставлянням на ній підписів усіх присутніх на засіданні виборчої комісії та печатки виборчої комісії і постійно (до початку підготовчого засідання комісії, передбаченого частиною третьою статті 84 цього Закону) перебуває під охороною працівника органів внутрішніх справ України».

За словами членів комісії, бюлетені перевезли в сільську раду, тому що там тепліше і охоронцю там не було так холодно, як на дільниці.

загрузка...

Автор статті

Галина Березенко

головний редактор сайту

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.