
Перший Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм “Кобзар єднає Україну” розпочався на Черкащині. Він триватиме до 23 травня. Його ініціаторами виступили народний депутат Микола Томенко, голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко і генеральний директор ЧОДТРК “Рось” Михайло Калініченко. Серед організаторів заходу – Національна спілка журналістів України, Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення, Черкаська обласна державна телерадіокомпанія.
У фестивалі узяли участь усі обласні телерадіокомпанії України, навіть із частково окупованих Донецької та Луганської областей.
Очільник області Юрій Ткаченко акцентував увагу на об’єднавчій ідеї та патріотичній складовій фестивалю телевізійників та радійників.
– Такі фестивалі однозначно потрібні саме у найважчий час. Земля Шевченка нас об’єднує, – переконаний керівник області. – Я сподіваюсь на фестивалі побачити роботи, які об’єднують українців. Зараз громада переживає неабияке патріотичне піднесення. І наше головне завдання – передати цей запал патріотизму наступним поколінням.
Ткаченко додав, що Черкащина, передовсім намагається на власному прикладі доносити ідею об’єднання і до східних областей. Так, зокрема, черкащани відбудували у звільненому Слов’янську школу, згодом названу на честь Тараса Шевченка, а також – школу у Лисичанську, названу на честь Богдана Хмельницького.
Голова Державного комітету з телебачення і радіомовлення Олег Наливайко переконаний, що фестиваль проходить добре: узяли в ньому участь 115 учасників, які подали понад 100 робіт.
– Роботи дуже цікаві, я переконаний, що вони знайдуть своє місце в ефірі, – переконаний Наливайко. Він також подякував голові ОДА за допомогу журналістській спільноті, інколи негласну: минулого року Юрій Ткаченко єдиний допоміг журналістам із Донецького обласного відділення НСЖУ бронежилетами, коли загострилася ситуація у Маріуполі.
Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко і генеральний директор ЧОДТРК “Рось” Михайло Калініченко повідомив, що участь у фестивалі беруть і ОДТРК Донецької та Луганської областей. За його словами, робота ОДТРК в цих областях відновлена, окрім окупованих територій.
– Дуже багато робіт відображають те, що відбувається на Сході України. Я передивився майже усі роботи і вони мене надзвичайно вразили, – говорить Калініченко.
За його словами, роботи, які стануть переможцями фестивалю, продемонструє у своєму ефірі кожна обласна державна телерадіокомпанія.
Фестивалем передбачені наступні номінації:
«Обнімітеся ж, брати мої» (єднання українців, українці Сходу і Заходу, українська діаспора, єдина країна, боротьба за незалежність і свободу).
«Тарасовими шляхами» (місця, пов’язані з перебуванням Т. Г. Шевченка, вшанування його пам’яті у назвах вулиць, підприємств, колективів і т.п.).
«Великих слів велика сила» (пророчі поезії Т. Шевченка, літературний спадок, дослідження творчості).
«Ще не вмерла України ні слава, ні воля» (Євромайдан, герої «Небесної сотні» та «Небесної варти», героїчна боротьба українців проти агресора на сході України, патріотизм та гідність українського народу, жертовна волонтерська діяльність).
«І оживе добра слава, слава України» (відродження українських традицій, досягнення українців у різних сферах).
«Славні нащадки славного роду» (українці за кордоном, досягнення та перспективи міжнародної співпраці, мирні ініціативи, налагодження стосунків і співпраці з іншими державами).
«Діла добрих оновляться, діла злих загинуть» (українські перспективи, суспільні процеси, утвердження демократичних засад державності та становлення нації).
Журі фестивалю визначає переможців у кожній номінації серед радійних та телевізійних програм. Також присвоює «Гран-прі» кращій телевізійній та радіопрограмі. Організатори залишають за собою право започатковувати спеціальні нагороди для програм, які подані на конкурс.
Програмою фестивалю передбачена участь у традиційному святі у м. Каневі, що відбувається в день перепоховання Т. Г. Шевченка, а також творчі зустрічі, професійні майстер-класи, культурно-мистецькі заходи.
Будьте чемні