Протягом січня-вересня 2013 року в Черкаській області реалізовано 7692 пам’ятні та інвестиційні монети України на загальну суму понад 1507,1 тис. гривень.
Про це повідомляє кореспондент Муніципального інформаційного агентства “Черкаси”.
Інвестиційні монети України — особлива група сучасної монетної продукції, яка є інструментом для збереження коштів інвесторів — юридичних та фізичних осіб. Вони підлягають унесенню на вкладний металевий рахунок, як банківські метали. Монети цієї групи виготовляють із золота або срібла, доведених до найвищих проб відповідно до світових стандартів. Крім цього, інвестиційні монети є економічно вигідними, оскільки, згідно зі змінами до Податкового кодексу України, операції з банківськими металами звільнені від оподаткування.
Як повідомляє Управління НБУ в Черкаській області, особливим попитом на Черкащині користуються монети наступних серій: східний календар — із срібла номіналом 5 грн — «Рік Бика», «Рік Тигра» (2010), «Рік Кота (Кролика, Зайця)», «Рік Дракона» (2011), найменша золота монета — номіналом 2 грн виготовлена із золота — «Бджола», «Калина червона» (2010), «Олень» (2011), «Мальва» (2012); народні промисли та ремесла — із срібла номіналом 10 грн, нейзільберу номіналом 2 грн — «Стельмах», «Ткаля», «Гончар», «Коваль», «Гутник». Загалом реалізовано 7334 пам‘ятні монети на суму понад 600 тис. грн й 358 інвестиційних монет, що вартують близько 900 тис. гривень.
Купуючи золоті та срібні інвестиційні монети, можна захистити свої заощадження від знецінення. На відміну від цінних паперів або інших фінансових інструментів, вкладення в інвестиційні монети захищені від ризиків, пов’язаних із веденням бізнес-діяльності.
Вікторія ПОЖАР, МІА “Черкаси”
Будьте чемні