Вже сім років поспіль у с. Поташ Маньківського району успішно працює Німецький Аграрний Центр, що представляє собою проект сумісної міжнародної ініціативи освіти, науки, практики і промисловості.
Днями на дослідному полі Німецького Аграрного Центру відбувся традиційний захід, День Поля, на якому були представлені найновіші та інноваційні продукти 21 компанії, які є членами Асоціації подальшого розвитку сучасних сільськогосподарських методів і технологій в Україні.
Відвідувачами заходу, зокрема, стали учні та студенти професійно-технічних і вищих навчальних закладів Черкащини, які мали нагоду наочно побачити процес практичного застосування різної новітньої сільськогосподарської техніки, ознайомитися з передовими досягненнями та технологіями агросектору.
Участь в офіційній частині заходу взяв директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.
– Хочу із задоволенням констатувати довгорічну плідну співпрацю Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації і Німецького аграрного центру. Тільки з 2009 року на базі Німецького аграрного центру пройшли підвищення кваліфікації та навчання понад 500 викладачів вищих навчальних закладів, майстрів виробничого навчання, студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів. Також щиро дякую Міністерству аграрної політики Німеччини за підтримку проекту, який здійснює Німецький аграрний центр, – наголосив під час виступу головний освітянин області.
У рамках урочистої частини Валерій Данилевський вручив представникам НімАЦ проект Угоди про співпрацю між Департаментом освіти та Німецьким аграрним центром.
– Сподіваюся, що успішна співпраця задля розвитку промисловості України із залученням молодих спеціалістів – сьогоднішніх учнів та студентів навчальних закладів агротехнічного спрямування, – матиме плідні результати у майбутньому, – резюмував Валерій Данилевський.
ДОВІДКА
Німецький Аграрний Центр пропонує для України цілком нову концепцію підвищення професійної кваліфікації. Головною цільовою групою НімАЦ є співробітники сільськогосподарських підприємств (керівники, агрономи, механізатори, зоотехніки тощо). Окремою програмою передбачені семінари та заходи безпосередньо для викладачів навчальних установ аграрного напрямку, а також студентів. На семінарах розглядаються новітні технологічні процеси, методи їхньої реалізації, а також практично вивчаються сучасні машини європейських зразків та їхнє застосування у виробничих умовах на дослідному полі НімАЦ.
Будьте чемні